اخبار استان ها

مطالبه‌گری ورزشی باید آگاهانه و هدفمند باشد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، زهرا شمس‌احسان امروز _پنج‌شنبه یازدهم خردادماه_ در نشست صمیمانه با قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی منطقه ۱۲ شهرداری تهران با بیان اینکه امروز شاهد موفقیت‌های قهرمانانی در میادین بزرگ ورزش ملی و بین‌المللی هستیم که از سطح محلات و ورزش همگانی این مسیر موفق را گذرانده‌اند، اظهار کرد: بر این باور هستم که ورزش همگانی، بستر کشف و شناسایی استعدادها است.

وی افزود: کمیته ورزش دوره ششم شورای اسلامی شهر تهران، در تدوین برنامه چهارم توسعه شهرداری تهران، توسعه و ترویج ورزش همگانی و استعدادیابی ورزشی در راستای کمک به ورزش قهرمانی و افزایش نشاط و سلامت اجتماعی را مورد تاکید قرار داده است و مدیریت شهری تهران موظف شد در طول اجرای برنامه چهارم، در این راستا برنامه‌ ریزی و تلاش مستمر داشته باشد.

رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه به‌دنبال تغییر در الگوی رفتار مردم و خانواده‌ها از طریق ورزش با رویکرد فرهنگی هستیم، گفت: باید تلاش کنیم که جامعه مخاطب ما آگاهانه و هدفمند مطالبه‌گری ورزشی داشته باشند و بتوانیم فرهنگ ورزش کردن در جامعه را ارتقا دهیم.

وی ادامه داد: حس نوع‌دوستی، جوانمردی، پهلوانی، کمک، ایثار و گذشت به وسیله ورزش در بین شهروندان افزایش پیدا می‌کند و ورزش، بستری برای ارتقای سطح فرهنگ عمومی و هنجارهای اجتماعی باشد.

شمس‌احسان خطاب به مدیران شهری منطقه ۱۲ و مدیران ارشد سازمان ورزش شهرداری تهران تصریح کرد: باید همکاری و مساعدت لازم را با قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی شهر تهران در انجام تمرینات تخصصی در مجموعه‌های ورزشی شهرداری تهران به‌صورت رایگان داشته باشند و ضمن استفاده از ظرفیت‌های آن‌ها در شرایط برابر، اولویت‌هایی را برای قهرمانان ورزشی در نظر بگیرند.

به گزارش سرمایه گستران، در این نشست شهردار و مدیران ورزشی منطقه و همچنین مدیر عامل و معاونان سازمان ورزش شهرداری تهران حضور داشتند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا