اخبار استان ها

سد «خرسان۳» باید تکمیل شود

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، عطااله حسین‌پورآقایی امروز _پنجشنبه یازدهم خردادماه_ در جلسه شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری اظهار کرد: برخی شهرستان‌ها به دلیل فاصله زیاد با مرکز استان و پراکندگی بالا با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند.

وی افزود: با توجه به مشکل آب شرب منطقه سردشت، انتقال آب روستای آتشگاه حائز اهمیت است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری سایر مطالبات اساسی شهرستان لردگان را تخصیص اعتبار به‌منظور احداث خانه جوان شهرستان‌ها، تونل و جاده دسترسی چهارطاق، جاده‌های آنتنی شهرستان‌ها، محور چهار خطه لردگان _ سردشت، سد خرسان ۳ و تخصیص اعتبار و صدور مجوز احداث ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شهر لردگان مطرح کرد.

وی گفت: توزیع اعتبارات مدیریت بحران در سال گذشته و ماه‌های اخیر به شهرستان لردگان عادلانه نبوده و خسارات وارده در شهرها و روستاها جبران نشده است.

حسین‌پورآقایی تاکید کرد: ایجاد شهرک سلامت در شهرستان‌ها، اختصاص اعتبار و تسهیلات به شهرداری‌های نوپا و ماشین‌آلات راهداری به شهرستان لردگان، جابه‌جایی روستاهای در معرض خطر، اختصاص چارت اداری به شهرستان‌های خانمیرزا و فلارد برای کاهش مراجعات به ادارات شهرستان لردگان و اختصاص ساختمان به بخشداری رودشت از ضروریات است.

وی با اشاره به جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بالای شهرستان‌ها تصریح کرد: طرح احداث سد «خرسان ۳» از حدود ۲۰ سال پیش معطل مانده است، لذا انتظار می‌رود برای تکمیل آن اعتبار ویژه دیده شود و سایر نقاط گردشگری شهرستان لردگان نیز مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

وی از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای توسعه مراکز گردشگری شهرستان‌ها و بهره‌برداری از صنعت توریسم دعوت به همکاری کرد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا