اخبار استان ها

اعزام آتش‌نشانان رشت به ۴۴۶ ماموریت

شهرام مؤمنی در گفتگویی، اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی رشت با تعداد ۳۸۰ نیروی آتش‌نشان و ۸۰ دستگاه خودروی سبک، نیمه‌سنگین و سنگین در ۱۵ ایستگاه فعالیت می‌کند.

وی افزود: آتش نشانان و تیم‌های عملیاتی این سازمان در اردیبهشت امسال به ۴۴۶ مورد عملیات اطفای حریق، حادثه و خدمات ایمنی اعزام شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با بیان اینکه آتش‌نشان سازمان در این مدت به ۱۶۵ عملیات اطفای حریق اعزام شدند، خاطرنشان کرد: از این تعداد آتش سوزی، ۳۷ مورد آتش سوزی منزل مسکونی، ۱۷ مورد تجاری، ۳۳ مورد خودرو، ۶۹ مورد حریق علفزار و ضایعات و ۹ مورد سایر حریق‌ها بوده است.

مؤمنی با بیان اینکه از ۳۷ مورد آتش سوزی منازل مسکونی در اردیبهشت ماه، تنها هشت مورد دارای بیمه آتش سوزی بود، تصریح کرد: به شهروندان توصیه می‌شود برای جبران زیان‌های ناشی از حوادث احتمالی در اولین فرصت، نسبت به بیمه کردن منزل و مغازه خود اقدام کنند.

وی تاکید کرد: آتش‌نشانی رشت به شهروندان در مجموع ۲۸۱ خدمات ایمنی ارائه کرده است که شامل نجات از آسانسور، محبوس شدن افراد در منزل مسکونی به دلیل خرابی قفل‌ها و دستگیره‌های درب اتاق خواب و سرویس بهداشتی و بالکن بوده است.

برگزاری بیش از ۲ هزار ساعت آموزش عمومی ایمنی و آتش‌نشانی

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت گفت: آموزش یک امر مهم در کاهش حوادث ناشی از بی احتیاطی‌ها و پیشگیری از گسترش حوادث است که به پشتوانه کارشناسان آموزش و آتش نشانان این سازمان در اردیبهشت ماه، هفت هزار و ۴۴۱ ساعت آموزش به شهروندان ارائه شده است که دو هزار و ۹۹۵ ساعت آن متعلق به برگزاری آموزش برای مقاطع مختلف تحصیلی و کارکنان ادارات می‌باشد.

مؤمنی با بیان اینکه فعالیت‌های حوزه پیشگیری این سازمان ۵۸۴ مورد بوده است، اضافه کرد: از مجموع این فعالیت‌ها ۳۵۵ مورد صدور طرح ایمنی ساختمان‌ها، ۱۸۰ مور بازدید و صدور پایان کار ساختمان، ۱۸ مورد بازدید از اماکن مختلف ازجمله اصناف و ۳۱ مورد بررسی علت وقوع آتش سوزی‌ها بوده است.

به گزارش سرمایه گستران، شهر رشت مرکز استان گیلان با بیش از ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که در طول شبانه‌روز این جمعیت به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا