استان هااخبار استان هااصفهانحوادثحوادث پلیس

بسته اخبار و توصیه های روز پلیسی استان اصفهان (۱۱خرداد۱۴۰۲)

فرمانده انتظامي شهرستان شاهين شهر و ميمه از دستگيري سارقي که اقدام به 80 فقره سرقت کنتور آب از مجتمع هاي مسکوني در اين شهرستان کرده بود خبرداد.مشروح این خبر و سایر اخبار را در ادامه دنبال کنید.

 

سرهنگ”بهزاد ثابت راسخ” در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت کنتور آب از داخل مشاعات مجتمع های مسکونی سطح شاهین شهر، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: در این رابطه کارآگاهان پلیس آگاهی با جمع آوری سرنخ های موجود و انجام اقدامات هوشمندانه پلیسی عامل این سرقت ها را شناسایی و مشخص شد این فرد با پوشیدن لباس تعمیرکاران و تهیه جعبه ابزار، در ساعات اولیه صبح با ترفندی خاص درب مجتمع های مسکونی را باز می کرده و با ورود به مشاعات، کنتورهای آب واحد ها را سرقت می کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه با اشاره به کشف ۲۳ عدد کنتورآب مسروقه در بازرسی از مخفیگاه متهم بیان داشت: این سارق در تحقیقات اولیه پلیس تا کنون به ۸۰ فقره سرقت کنتور آب در سطح شهرستان اعتراف و مشخص شد کنتورهای مسروقه را به یک مالخر در یکی از شهرستان های اطراف می فروخته است.

این مقام انتظامی در پایان با اشاره به معرفی متهم به مرجع قضائی از ساکنان آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی خواست هرگز به افراد ناشناسی که با زدن زنگ واحدها و معرفی دروغین خود به عنوان آشنایان دیگر ساکنان مجتمع ، مأموران قرائت کنتور، تعمیرکار و غیره قصد ورود به مجتمع را دارند اعتماد نکرده و حتماً نسبت به احراز هویت آن ها از طریق رویت کارت شناسایی و هماهنگی با دیگر ساکنان و مدیر ساختمان اقدام کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

  

تمهیدات ترافیکی پلیس راه استان در سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره)

گروه استان ها_اصفهان_رئیس پلیس راه استان از تمهیدات ترافیکی پلیس راه برای مراسم سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و تعطیلات در پیش رو خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،”سرهنگ اصغر زارع” ضمن گرامیداشت ایام سالروز رحلت حضرت امام(ره) و شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد بیان داشت : با توجه به اینکه امسال نیز همچون سال های گذشته دلدادگان و علاقه مندان بنیانگذار کبیر انقلاب برای حضور در آستان مطهر ایشان از جای جای کشور عزیزمان خصوصاً استان همیشه در صحنه و شهید پرور اصفهان اعزام خواهند شد، پلیس راه استان اصفهان به منظور افزایش ایمنی، ایجاد کشش وتسهیل در امر عبور و مرور زائران در راه های استان و پیشگیری از تصادفات و حوادث ناگوار، تمهیدات ترافیکی ویژه ای را اجرا خواهد کرد.

وی با اعلام آمادگی نیروهای پلیس راه استان برای برقراری نظم وامنیت ترافیکی و انتظامی در سطح راه های استان افزود: با توجه به افزایش تردد در محورهای استان ، خصوصا محورهای شمالی در این ایام ، بیشترین نیروی پلیس به محسوس و نامحسوس در این محورها مستقر و نسبت به روان سازی ترافیک و برخورد با تخلفات اقدام خواهند کرد.

رئیس پلیس راه استان از بکارگیری کلیه تجهیزات هوشمند و گشت های محسوس و نامحسوس در این ایام تا پایان تعطیلات پیش رو در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و گفت: تمام سعی و تلاش پلیس راه استان در این ایام بر این است که با بهره گیری از کلیه امکانات درون و برون سازمانی کار روان سازی ترافیک و خدمت رسانی به شهروندان و مسافران به بهترین نحو ممکن انجام پذیرد.

این مقام انتظامی در پایان از کلیه رانندگان خودروهای شخصی و ناوگان عمومی مسافربری خواست : ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در طول سفر با توجه به تراکم ترافیک در محورهای منتهی به سمت مرقد مطهر، زمان سفر خود را برای رسیدن به مراسم حتماً مدیریت کنند و از هرگونه عجله و شتاب بی مورد خودداری کرده تا انشاالله سفری بی خطر در پیش رو داشته باشند.

 

پژو پارس حامل کالای قاچاق در”خور و بیابانک”متوقف شد

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان خوروبیابانک از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۴۶۵ میلیون ریال در بازرسی مأموران انتظامی این فرماندهی از یک دستگاه خودرو پژو پارس خبرداد.

سرهنگ”سیدرضا علوی”در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز، مأموران ایستگاه ایست و بازرسی شهید رشیدی این فرماندهی هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی سواری پژو پارس مشکوک و جهت بررسی آن را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی در بازرسی از این خودرو تعداد ۲۷۷عدد عینک آفتابی و ۸۷۷ جفت جوراب خارجی قاچاق که فاقد هرگونه مدارک قانونی و معتبر گمرکی بود را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان خوروبیابانک با بیان اینکه ارزش کالاهای قاچاق کشف شده برابر اعلام کارشناسان مربوطه ۴۶۵ میلیون ریال برآورد شده است تصریح کرد: در این خصوص یک دستگاه خودرو توقیف و یک متهم نیز دستگیر که برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

این مقام انتظامی در پایان بر تلاش شبانه روزی پلیس در مقابله با قاچاق کالا و برخورد با اخلال گران نظام اقتصادی تأکید کرد و از شهروندان خواست هر گونه اخبار و اطلاعات در این رابطه را از طریق تماس با مرکز فوریت های ۱۱۰به پلیس اطلاع دهند.

 

پایان کارخرده فروشان مواد مخدر در”گلپایگان

گروه استان‌ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان از دستگیری ۲ خرده فروش و کشف بیش از ۱۵ کیلو انواع مواد مخدر در عملیات مأموران انتظامی این فرماندهی خبر داد .

سرهنگ “علی اصغر محمدی”در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت : در راستای طرح برخورد با فروشندگان و مصرف کنندگان مواد مخدر با هدف پیشگیری از گسترش کانون های جرم در سطح شهرستان گلپایگان مأموران انتظامی این فرماندهی از اقدام مجرمانه افرادی در این خصوص مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: در این راستا مأموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی به محل فعالیت متهمان اعزام و طی عملیاتی ضربتی ۲ خرده فروش مواد مخدر را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان موفق به کشف ۱۵ کیلو و ۵۱۰ گرم انواع مواد مخدر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان در پایان با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند خاطر نشان کرد: پلیس با خرده فروشان و سوداگران مرگ با قاطعیت و درچارچوب قانون برخورد می کند ضمن اینکه از شهروندان می خواهیم هرگونه اخبار و اطلاعات خود در این زمینه را از طریق تماس با مرکز فوریت های۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

کلاهبرداری با ثبت نام تور جعلی مشهد مقدس

گروه استان ها_اصفهان_رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری فردی که با درج آگهی تور لحظه آخری مشهد مقدس در سایت دیوار از شهروندان کلاهبرداری می کرد خبرداد.

سرهنگ”سید مصطفی مرتضوی”در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در سایت دیوار به بهانه ثبت نام در تور هوایی مشهد مقدس مبلغ ۶۰ میلیون ریال از وی کلاهبرداری کرده بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در سایت دیوار با آگهی ثبت نام تور لحظه آخری مشهد مقدس مواجه شده که جهت ثبت نام با آگهی دهنده تماس گرفته که فرد آگاهی دهنده به بهانه ظرفیت محدود با ارائه شماره کارت از شاکی درخواست واریز ۶۰ میلیون ریال بابت ثبت نام کرده است اما شاکی پس از واریز وجه به حساب معرفی شده نه تنها بلیت دریافت نکرده است حتی فروشنده از پاسخگویی به تماس وی امتناع و آگهی را حذف کرده است.

رئیس پلیس فتا استان ادامه داد: در این راستا مأموران با بررسی مستندات و اظهارت شاکی و انجام اقدامات هوشمندانه پلیسی موفق شدند متهم را شناسایی و ضمن هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی غافلگیرانه وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد به شهروندان توصیه کرد برای خرید یا پیش خرید بلیت یا ثبت نام در تورهای سیاحتی و زیارتی به دفاتر مجاز و معتبر مراجعه و از خرید اینترنتی از سایت های متفرقه و فاقد مجوز یا شبکه های اجتماعی خودداری کنند.

سرهنگ مرتضوی خاطر نشان کرد: برخی تبلیغات که در سایت های واسطه گر با عناوین بلیت تخفیف دار، لحظه آخری، تورهای گردشگری سریع و و ارزان و… منتشر می‌شود به‌منظور کلاهبرداری بوده و شهروندان باید حتی الامکان بصورت حضوری پس از تایید هویت و اصالت ارائه دهنده خدمات اقدام به واریز وجه و ارائه اطلاعات هویتی خود کنند.

 

 

کشف ۳ میلیارد ریال کالای قاچاق در”شهرضا

گروه استان ها_اصفهان_سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان “شهرضا”از کشف محموله کالای قاچاق به ارزش ۳ میلیارد ریال در عملیات ماموران انتظامی این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ”شکرالله پورخاقان”در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: مأموران مستقر در ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی شهرضا در راستای اجرای طرح تشدید مقابله با قاچاق کالا و ارز حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه وانت مزدا و یک دستگاه پژو۲۰۶ مشکوک و جهت بررسی آنها را متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی به بازرسی از این خودروها پرداخته که در بازرسی انجام شده، تعداد ۲ حلقه لاستیک کمباین و ۳ دستگاه اسپلیت خارجی که فاقد هرگونه مدارک قانونی و معتبر گمرکی بود را کشف کردند.

سرپرست انتظامی شهرستان شهرضا با اشاره به اینکه کارشناسان مربوطه ارزش کالاهای قاچاق مشکوفه را ۳ میلیارد ریال برآورد کردند ادامه داد: در این رابطه ۲ دستگاه خودرو توقیف و ۲ متهم نیز دستگیر که پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند.

این مقام انتظامی در پایان خاطر نشان کرد: قاچاق کالا و ارز به طور مستقیم به اقتصاد و تولیدات داخلی کشور ضربه وارد می کند و پلیس با تمام توان در برابراین پدیده شوم اقتصادی ایستاده است و از عموم مردم تقاضا می شود هر گونه اخبار و اطلاعات در این زمینه را از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

 

توقیف خودروهای حامل مواد مخدر در”نایین

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان نائین از کشف ۳۵ کیلو مواد مخدر و دستگیری ۴ متهم در عملیات مأموران انتظامی این فرماندهی خبرداد.

سرهنگ دوم”هادی کیانمهر”درگفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان نایین در راستای کنترل و بررسی وسایل نقلیه مشکوک در محورهای مواصلاتی باهدف برخورد باقاچاقچیان موادمخدر به یک دستگاه کامیون ویک دستگاه سواری مشکوک شده و جهت بررسی آن ها را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به بازرسی از این خودرو ها پرداخته و موفق شدند ۳۵کیلوگرم مواد مخدر شامل ۳ کیلو و ۴۶۰ گرم شیشه و ۳۱ کیلو و ۵۴۰ گرم تریاک را که داخل خودرو ها جاساز شده بود را کشف کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان نائین تصریح کرد: در این خصوص یک دستگاه کامیون و یک دستگاه سواری توقیف وهمچنین ۴ متهم دستگیر که پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند.

این مقام انتظامی در پایان خاطر نشان کرد: مبارزه با پدیده شوم موادمخدر همواره و با جدیت از سوی پلیس دنبال می شود و سوداگران مرگ بدانند پلیس بدون هیچ مماشاتی و با قاطعیت با آن ها برخورد می کند و از شهروندان می خواهیم اخبار و اطلاعات خود پیرامون این موضوع را از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

کشف ۵۶ کیلو تریاک در”شاهین شهر

گروه استان ها _ اصفهان_ رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از کشف ۵۶ کیلو تریاک و دستگیری ۴ سوداگر مرگ در شهرستان شاهین شهر خبرداد.

سرهنگ”احمد نیکبخت”در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در راستای طرح مبارزه با قاچاق مواد افیونی، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدرشهرستان شاهین شهر، از انتقال محموله مواد مخدر در یکی از محور های مواصلاتی این شهرستان مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: در این راستا مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی با رصد و کنترل مسیر حرکت قاچاقچیان موفق شدند در عملیاتی ضربتی ۲ دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ را متوقف و در بازرسی از آن ها مقدار ۵۶ کیلو تریاک را کشف کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به این که در این عملیات ۴سوداگر مرگ دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند بر عزم جدی پلیس برای مقابله با سوداگران مرگ تأکید و از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص، از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ در اختیار پلیس قرار دهند.

 

 

 

خرده فروش مواد مخدر در”فریدونشهر”دستگیر شد

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان”فریدونشهر”از دستگیری یک نفر خرده فروش مواد مخدر و کشف بیش از۵ کیلو حشیش و تریاک در عملیات مأموران انتظامی این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ “علیمرشد فریدنی”در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در راستای تداوم طرح برخورد با خرده فروشان مواد مخدر در سطح شهرستان فریدونشهر، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی با اقدامات هوشمندانه پلیسی از فعالیت مجرمانه فردی در زمینه نگهداری و فروش مواد مخدر در یکی از محلات این شهرستان مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: در این راستا مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به محل مورد نظر اعزام و در عملیاتی ضربتی موفق به دستگیری یک خرده فروش مواد مخدر و کشف ۵ کیلو و ۷۰ گرم حشیش و ۳۶گرم تریاک در بازرسی از محل شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان فریدونشهر در پایان با اشاره به این که متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضایی تحویل داده شد از شهروندان خواست: هرگونه اخبار و اطلاعات در خصوص خرید، فروش، حمل و نگهداری موادمخدر را در اسرع وقت از طریق تماس با مرکز فوریت های ۱۱۰ در اختیار پلیس قرار دهند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا