اخبار استان ها

امکان ایجاد پیاده‌راه‌ جدید در اراک بررسی می‌شود

علی‌اصغر غفاری در گفتگویی اظهار کرد: معضل ترافیک محدوده مرکزی شهر اراک به‌ویژه در محدوده بازار (از ابتدای خیابان محسنی تا میدان شورا) از مباحث مهمی است که در کمیته فنی شورای ترافیک مورد بحث و مطالعه قرار گرفته است، حتی مشاور روش‌های مختلفی را پیشنهاد و در نرم‌افزار مدل‌سازی کرده است.

وی افزود: یکی از مباحث اصلی مطرح در کمیته فنی شورای ترافیک این است که طول مسیر پیاده‌راه حدفاصل ابتدای خیابان محسنی تا حوالی میدان شورا کاهش پیدا کند.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و ترافیک شورای اسلامی شهر اراک تصریح کرد: از دیگر موارد مطرح شده می‌توان به پیش‌بینی خط ویژه اتوبوس در خیابان محسنی و یک‌طرفه یا دوطرفه کردن بعضی معابر مرتبط با این محدوده اشاره کرد که باید مدنظر گیرد تا با اجرای این طرح در ترددهای خودرویی شهروندان مشکلی ایجاد نشود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مقرر شده است که این محدوده به پیاده‌راه تبدیل شود اما باید گردش اتوبوس‌ها و ایجاد خط ویژه اتوبوس، ایستگاه تاکسی‌ها، مسیر خودروهای شخصی در این محدوده شهر مورد بازدید میدانی و مطالعه کارشناسی قرار گیرد و پس از آن نتایج به کمیته فنی و شورای ترافیک ارائه شود و در صورت تصویب طرح، تا قبل از فرارسیدن مهر ماه اجرایی شود.

غفاری تاکید کرد: ایجاد مسیرهای دوچرخه‌سواری در اولویت دوم برنامه‌های انسان‌محور در ترافیک شهری اراک قرار دارد اما در حال حاضر تمرکز ما روی بررسی همه‌جانبه مسیرهای پیاده‌راه در شهر است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا