اخبار استان ها

پیام شورای اسلامی شهر اصفهان به‌مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره)

به گزارش سرمایه گستران، پیام شورای اسلامی شهر اصفهان به‌مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و روز قیام خونین ۱۵ خرداد به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم‏

راه او راه ما، هدف او هدف ما و رهنمود او مشعل فروزنده ماست. «مقام معظم رهبری»

قیام ۱۵ خرداد اسطوره قدرت ستمشاهی را در هم شکست و افسانه‌ها و افسون‌ها‏‎ را باطل کرد. شهادت جوانان رشید و زنان و مردان در آن روز، سدّ عظیم قدرت شیطانی‏‎ را از بنیان سست نمود. خون سلحشوران کوخ نشین، کاخ‌های ستم را در هم کوبید. ملت‏‎ ‎‏عظیم‌الشأن ایران با قیام و نثار خون فرزندان عزیز خویش، راه قیام را برای نسل‌های آینده‏‎ ‎‏گشود و ناشدنی‌ها را شدنی کرد.

و اما ۱۴ خرداد، هیچ روزی چون چهاردهم خرداد نبود که در آن، طوفان مصیبت و عزا، بر این مردم تازیانه غم و اندوه فرود آورد. ایران یک‌دل شد و آن دل در حسرتی گدازنده سوخت، و یک‌چشم شد و آن چشم در مصیبتی عظیم گریست. در آن روز، خورشیدی غروب کرد که با طلوع آن، هزار چشمه نور در زندگی ملت ایران جوشیده بود؛ روحی عروج کرد که با نَفَس روح‌اللهی‌اش، پیکر ملت را جان بخشیده بود؛ حنجره‌ای خاموش شد که نَفَس گرمش، سردی و افسردگی از جهان اسلام زدوده بود؛ لبانی بسته شد که آیات الهی عزت و کرامت را بر مسلمین فروخوانده و افسونِ یأس و ذلت را در روح آنان باطل ساخته بود.

مصیبت فقدان امام خمینی (قدس‌الله سره الشریف)، همان به بزرگی امام بود و جز خدا و اولیایش کیست که حد و مرز این عظمت را بشناسد؟ آن‌جا که دل‌های بزرگ بی‌تاب می‌شوند، آن‌جا که انسان‌های بزرگ دست‌وپا گم می‌کنند، آن‌جا که صحنه، از بی‌قراری میلیون‌ها و میلیون‌ها انسان پُر است، کدام زبان و قلم انسانی است که بتواند نمایشگر و صحنه‌پرداز گردد؟

و اینک ما اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان صریحاً اعلام می‌کنیم که تفکر «خاتمه یافتن دوران امام خمینی» که دشمن با صد زبان در جنگ ترکیبی، سعی در القای آن دارد، خدعه و نیرنگی استکباری بیش نیست و علیرغم آمریکا و همکارانش، امام خمینی در میان ملت خود و جامعه خود حاضر است و دوران امام خمینی ادامه دارد و خواهد داشت. راه او راه امام خامنه‌ای عزیز و رهنمود ایشان مشعل فروزنده‌ ماست.

همه جوانان عزیز و نوجوانان، خود را سربازان رهبر حکیم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) بدانند و با اتکال به خدا و استمداد از حضرت ولیّ‌الله‌الاعظم (ارواحنافداه) با قوت و قدرت به سمت هدف‌های عالی حرکت کنند و بدانند که پیروزی نهایی از آن ماست. “یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم

۱۳ خرداد ۱۴۰۲
شورای اسلامی شهر اصفهان»

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا