اخبار استان ها

روزانه حدود ۵۰۰ تن زباله خشک در شهر مشهد تولید می‌شود

به گزارش سرمایه گستران، سیدابراهیم علیزاده در همایش آموزشی کارکنان مدیریت پسماند شهرداری مشهد با بیان اینکه روزانه حدود ۵۰۰ تن زباله خشک در این شهر تولید می‌شود، اظهار کرد: این زباله‌ها از طریق مبادی مختلف جمع‌آوری می‌شود و به بزرگترین مجتمع صنعتی بازیافت مواد و انرژی کشور واقع در جاده قدیم مشهد_ نیشابور انتقال می‌یابد تا در کارخانجات مختلف بازیافت از قبیل لاستیک، پلاستیک، کاغذ، ضایعات الکترونیک بار دیگر به چرخه تولید و مصرف بازگردد.

وی افزود: سرانه شهروندان مشهدی در امر تفکیک زباله از مبدا و سامانه‌های جمع‌آوری هوشمند پسماندهای بازیافتی نسبت به سایر شهرهای کشور بیشتر است.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود: در این شهر روزانه حدود دو هزار تن پسماند خانگی تولید می‌شود که شهرداری وظیفه جمع‌آوری، انتقال، ذخیره‌سازی، پردازش، دفع و دفن آن را به عهده دارد.

وی گفت: این موضوع هزینه‌های بسیاری را به شهر و شهرداری تحمیل می‌کند که شهروندان با تفکیک این زباله‌ها کمک شایانی به اقتصاد و محیط زیست می‌کنند.

مسعود رضوی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد نیز در این همایش اظهار کرد: در این شهر روزانه ١۶ هزار تن پسماندهای عمرانی تولید می‌شود که این سازمان با نظارت بر ناوگان بخش خصوصی این میزان پسماند عمرانی را مدیریت می‌کند.

وی افزود: بخش زیادی از ماشین‌آلات تخصصی خدمات شهری شهر مشهد در سازمان مدیریت پسماند قرار دارد که با به‌کارگیری حدود ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات مختلف تخصصی در گروه‌های عمرانی، فضای سبز، رفت و روب و پسماند به امر خدمات‌رسانی مطلوب در شهر کمک می‌کند.

منبع: ایرنا

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا