اقتصاد کلان

رویش‌های جدیدی در حوزه تعزیه استان کرمان آغاز شده است

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم شهرستان‌های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با حضور در محل برگزاری دهمین سوگواره تعزیه ده‌زیار از روند برگزاری این سوگواره بازدید و از دست‌اندکاران برگزاری این رویداد ملی مذهبی تقدیر کرد.

محمدرضا پورابراهیمی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه رویش‌های جدیدی در موضوعات فرهنگی در حوزه تعزیه استان کرمان آغاز شده است، اظهار داشت: خوشبختانه به همت مردم روستای ده زیار هر ساله این ابراز ارادت به ساحت مقدس اباعبدالله (ع) افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ده‌زیار به یکی از مراکز مهم تعزیه کشور تبدیل شده است، گفت: مایه خوشحالی است که همه ساله شاهد پیشرفت این هنر آیینی چه در حوزه کمی و کیفی هستیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه امشب توفیقی شد که بازدیدی از روند برگزاری دهمین سوگواره ملی تعزیه ده‌زیار داشته باشم، ادامه داد: خوشبختانه با تلاش‌های انجام شده کارهای سال گذشته کامل‌تر و دقیق‌تر شده و فضای مناسبی نسبت به سال‌های گذشته محیا شده است.

وی با اشاره به اینکه به بهانه برگزاری سوگواره ملی تعزیه در این روستا، جوانان زیادی در منطقه درگیر تعزیه و برگزاری سوگواره شدند، ابراز داشت: خوشبختانه استقبال خوبی هم برای حضور گروه‌ها و هم استقبال مردمی در سوگواره را شاهد هستیم.

سوگواره ملی تعزیه «ده‌زیار» میزبان تعزیه‌خوانان زادگاه امام خمینی (ره) + تصویراجرای تعزیه شهادت حضرت علی‌اکبر (ع) در دهمین سوگواره ملی تعزیه «ده‌زیار» + تصویرمردمی که با دست خالی و همتی بلند سوگواره ملی تعزیه ده‌زیار را برگزار می‌کنند

پورابراهیمی با بیان اینکه استقبال گروه‌های تعزیه‌خوانی از دیگر استان‌ها برای حضور در سوگواره ده زیار نشان از تبدیل شدن استان کرمان به قطب تعزیه کشور دارد، گفت: این ظرفیت با یک نگاه دینی و معنوی به صورت ویژه در روستای ده‌زیار شکل گرفته و مورد استقبال مردمی هم واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه سال‌های قبل هم در سوگواره ملی تعزیه ده‌زیار شرکت کردم و از نزدیک اجرای گروه‌های تعزیه‌خوان را شاهد بودم، افزود: امیدوار هستیم امسال هم مانند سال‌های گذشته شاهد استقبال انبوه جمعیت در زمان برگزاری این رویداد ملی در این روستا باشیم.

نماینده مردم شهرستان‌های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم به آیین سنتی تعزیه‌خوانی و ابراز ارادت به اهل بیت علیهم‌السلام علاقه داشته و احترام ویژه‌ای برای آن قائل هستند، ادامه داد:  امیدوار هستم خادمان هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده‌زیار همانطور که تاکنون با نیروی معنوی و اعتقادی خودشان سوگواره ملی تعزیه را برگزار کردند و کار را به پیش بردند، باز هم بتوانند با کمک همه مسئولان این رویداد را هر ساله باشکوه‌تر از سال قبل برگزار کنند.

وی خدمتگزاری در خانه اهل‌بیت (ع) را توفیق بزرگی دانست که نصیب هر فردی نمی‌شود، عنوان کرد: مردم روستای ده‌زیار قدر این فرصت را خوب دانسته و حتماً مورد توجه خاص حضرت اباعبدالله الحسین (ع) قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، به نقل از تسنیم رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با حضور در لباس پوشخانه تعزیه و گفت‌وگو با اعضای گروه تعزیه استان اصفهان از حضور آنها در استان کرمان و شرکت در سوگواره ملی تعزیه ده‌زیار قدردانی کرد.

استان کرمان , تعزیه , عزاداری , کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران , استان کرمان , تعزیه , عزاداری , کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران , استان کرمان , تعزیه , عزاداری , کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران , استان کرمان , تعزیه , عزاداری , کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران , استان کرمان , تعزیه , عزاداری , کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران , استان کرمان , تعزیه , عزاداری , کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران , استان کرمان , تعزیه , عزاداری , کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران , استان کرمان , تعزیه , عزاداری , کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران , استان کرمان , تعزیه , عزاداری , کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران , استان کرمان , تعزیه , عزاداری , کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران ,

استان کرمان , تعزیه , عزاداری , کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران ,

منبع خبر : ایران اکونا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا