اخبار استان ها

مجموعه‌های ورزشی تهران تا پایان خرداد آماده استفاده شهروندان می‌شود

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر تهران، زهرا شمس‌احسان با بیان اینکه سال گذشته به علت فرسوده شدن فضاها و تجهیزات ورزشی، فعالیت حدود ۵۰ مجموعه ورزشی متوقف شده بود، اظهار کرد: این فضاها از چرخه ارائه خدمات ورزشی به شهروندان خارج شده بودند.

وی تصریح کرد: با در نظر گرفتن اعتبارات مناسب توسط شورا در بودجه ۱۴۰۲ شهرداری تهران و پیگیری‌های مستمری که از سوی شهرداری به‌ویژه سازمان ورزش انجام شد، این مجموعه‌ها با مشارکت بخش خصوصی تجهیز و بازسازی شده است و قبل از فصل تابستان آماده خدمات‌رسانی به شهروندان خواهد شد.

رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تعداد زیادی از این مجموعه‌ها هم اکنون به چرخه خدمات‌رسانی بازگشته است، یادآور شد: با اعتبارات در نظر گرفته شده، سایر مجموعه‌های ورزشی نیز در حال تجهیز و بازسازی است تا با کیفیت بهتری به شهروندان خدمات ارائه کنند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، بودجه و اعتبارات لازم به شهرداری‌های مناطق بیست‌ودوگانه و سازمان ورزش داده شده است تا بتوانند مسابقات ورزشی و جشنواره‌های تفریحی_ ورزشی متنوع و متعددی را برای شهروندان به‌مرحله اجرا بگذارند.

شمس‌احسان در خصوص وضعیت مناطق بیست‌ودوگانه شهرداری از لحاظ برخورداری از سرانه‌های ورزشی گفت: مطالعات انجام شده در کلانشهر تهران روی سطوح و سرانه ورزشی، حاکی از این است که بین واقعیت‌های موجود و نیازهای مردم در رابطه با فضاهای ورزشی فاصله زیادی وجود دارد.

وی اضافه کرد: سرانه فضای ورزشی در تهران در مقایسه با سرانه مطلوب جهانی پایین‌تر است اما در مقایسه با طرح جامع تهران از شرایط نسبتاً مطلوبی برخوردار بوده است.

رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: این مطلوبیت به این معنا نیست که همه مناطق، از میزان مطلوبی از سرانه ورزشی بهره‌مند هستند، چراکه نحوه توزیع و پراکنش نامناسب فضای ورزشی در سطح شهر تهران مانع استفاده مطلوب از آن‌ها توسط برخی شهروندان شده است.

وی با بیان اینکه برخی مناطق شهر تهران از سرانه ورزشی بالایی برخوردار هستند، اظهار کرد: این امر باعث نزدیک شدن یا رسیدن این مناطق به استانداردهای جهانی در سرانه فضای ورزشی شده است.

رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه بر اساس نتایج تحقیق مذکور در ۱۶ منطقه از مناطق شهر، سرانه فضاهای ورزشی کمتر از میانگین سرانه پیشنهادی طرح جامع شهر تهران است، گفت: نتایج نشان داده که توزیع فضاهای ورزشی در سطح مناطق به‌طور عادلانه صورت گرفته است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا