گردشگری

ضرغامی: این احساس نباشد که مدیران از خوف برخوردهای قضایی، درخصوص حجاب سختگیری بلاوجه کنند

به گزارش پایگاه خبری سرمایهگستران ،مدیران برخی از اماکن تاریخی از جمله در شیراز و اخیراً در کرمانشاه به دلیل آنچه «بی حجابی بازدیدکنندگان» خوانده شده، برکنار شدند. عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره اتخاذ چنین رویکرد و راهکاری، گفت: موارد نقطه ای که تصمیم ناصواب گرفته می شود به هیچ وجه نباید تعمیم داده شود. مدیران ما به خصوص مدیران پایگاه های تاریخی و میراث فرهنگی با قوت و پشتیبانی و حمایتی که از وزارتخانه نسبت به آنها صورت می گیرد، اماکن را اداره می کنند و خدمات لازم را به مردم ارایه می دهند.

آقای ضرغامی با بیان اینکه یکی از مأموریت های مهم مدیران اماکن تاریخی حفظ فضای فرهنگی پایگاه های ماست، اظهار داشت: در حال حاضر برنامه ریزی ها صورت گرفته و چارچوب ها مشخص شده و تذکرات لازم داده می شود و ورودی ها کنترل می شوند و اگر احیاناً تخلفی صورت بگیرد، هیأت رسیدگی به تخلفات اداری گزارش را دریافت و برخورد می کند.

وی گفت: ممکن است یک دستگاه قضایی، قضاوتی کند که موافق آن نباشیم، در اینگونه موارد به موقع به مأموران قضایی اطلاع رسانی لازم صورت می گیرد.

آقای ضرغامی تأکید کرد که برکناری معدود مدیران اماکن تاریخی به هیچ وجه نباید در فضای رسانه ای تعمیم داده شود و این احساس به وجود بیاید که باقی مدیران از خوف و نگرانی که به خاطر این برخوردهای قضایی دارند، سختگیری های بلاوجه کنند یا مرکزشان را تعطیل کنند یا خدماتشان را کاهش دهند.

:

مسئله حجاب و منع ورود مدیرکل میراث فرهنگی فارس به محل کار/ جزئیات

۲۳۳۲۳۳

منبع خبر : خبر آنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا