استان هااخبار استان هاحوادثحوادث پلیس

بسته خبری حوادث و توصیه های پلیسی استان اصفهان (۱۴۰۲/۳/۱۷)

فرمانده انتظامي شهرستان مبارکه از کشف محموله مواد اوليه توليدقطعات نسوز پاتيل قاچاق به ارزش 13ميليارد ريال خبر داد. مشروح این خبر و سایر اخبارانتظامی و توصیه های پلیسی استان اصفهان را در ادامه بخوانید

سرهنگ”رضا محمدی”در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان مبارکه در راستای اجرای طرح تشدید مقابله با قاچاق کالا و ارز  با اشرافیت و هوشمندی بالای خود از دپوی محموله ای از کالای خارجی قاچاق  در انبار یکی از شرکت های شهرک صنعتی شهرستان مبارکه مطلع و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: مأموران پس از انجام تحقیقات و کسب اطمینان از درستی موضوع طی هماهنگی با مرجع قضائی به بازرسی از انبار این شرکت پرداختند و در نهایت محموله ای از مواد اولیه تولیدقطعات نسوز پاتیل که فاقد هرگونه مدارک معتبر و گمرکی بوده و به صورت قاچاق تهیه شده بودند را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان مبارکه با اشاره به اینکه کارشناسان مربوطه ارزش محموله قاچاق مکشوفه را ۱۳میلیارد ریال برآورد کردند ادامه داد: در این رابطه یک نفردستگیر و پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

این مقام انتظامی در پایان خاطر نشان کرد: قاچاق کالا و ارز به طور مستقیم به اقتصاد و تولیدات داخلی کشور ضربه وارد می کند و پلیس با تمام توان در برابراین پدیده شوم اقتصادی ایستاده است و از عموم مردم تقاضا می شود هر گونه اخبار در این خصوص را از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

 

توقیف موتورسیکلت قاچاق در”مبارکه

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان مبارکه از کشف یک دستگاه موتورسیکلت خارجی قاچاق به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال در عملیات مأموران انتظامی این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ”رضا محمدی”در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز، ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان مبارکه حین کنترل خودرو های عبوری در یکی از محورهای مواصلاتی به یک دستگاه اتوبوس مشکوک و جهت بررسی آن را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به بازرسی از این خودرو پرداخته و موفق به کشف یک دستگاه موتور سیکلت خارجی قاچاق که فاقد مدارک قانونی و معتبر گمرکی بود شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان مبارکه با بیان اینکه ارزش موتور سیکلت مکشوفه برابر اعلام کارشناسان مربوطه ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است تصریح کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر که پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

 

 

 

  

 دستگیری ۳۶ متهم تحت تعقیب در”فلاورجان

فرمانده انتظامی شهرستان”فلاورجان”از شناسایی و دستگیری ۳۶ متهم فراری و تحت تعقیب مراجع قضائی در عملیات مأموران این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ “مرتضی هادیان” در  گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت:  طرح شناسایی و دستگیری محکومان متواری و تحت تعقیب مراجع قضائی توسط مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان فلاورجان به اجرا گذاشته شد.

وی افزود: مأموران این فرماندهی پس از انجام اقدامات هوشمندانه پلیسی تعداد ۳۶ نفر از متهمان فراری و تحت تعقیب مراجع قضائی با جرائم مالی، حمل و نگهداری مواد مخدر، نزاع و درگیری و سرقت، شناسایی و در چند عملیات منسجم و هماهنگ آنها را در مخفیگاه هایشان دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان فلاورجان با اشاره به این که محکومان دستگیر شده جهت انجام اقدامات قانونی به مراجع قضائی صادرکننده احکام تحویل داده شدند، هدف از اجرای این طرح را افزایش ضریب امنیتی و بالا بردن احساس امنیت در سطح شهرستان عنوان و از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود پیرامون موارد مشکوک و مجرمانه را از طریق تماس با مرکز فوریت های۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

 

 

کشف ۷ میلیارد انواع کالای قاچاق در ” کاشان

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان از دستگیری ۴ قاچاقچی کالا و کشف انواع کالای قاچاق به ارزش بیش از ۷ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال توسط ماموران این فرماندهی خبر داد .

سرهنگ ” ایرج کاکاوند ” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی شهرستان کاشان در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز حین کنترل خودروهای عبوری در یکی از محورهای مواصلاتی شهر به ۳ دستگاه اتوبوس مسافربری مشکوک و آنها را متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پس از متوقف شدن خودروها طی هماهنگی با مرجع قضائی از آنان بازرسی بعمل آوردند که در این عملیات ۸ دستگاه ال ای دی و یک دستگاه کولر گازی ، ۱۹ عدد سشوار ، ۵ عدد قهوه ساز ، یک ماشین ظرفشویی ۶ هزارو ۹۱۲عدد توپ شیطونک ، ۱۵ کیلوگرم خلال دندان ، ۲۲۰ ثوب تیشرت ، ۱۲۰ عدد نمک پاش چوبی ، ۲هزارو ۶۴۰ عدد آب نبات ،۴۰ کیلوگرم چسب مایع ، یک گیربکس خودرو خارجی ، ۲۶۰ لیتر سوخت گازوئیل و یک دستگاه آبمیوه گیری صنعتی کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان با بیان اینکه تمامی کالاهای مکشوفه فاقد مدارک معتبر گمرکی بوده و به صورت قاچاق تهیه شده بودند گفت: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای قاچاق مشکوفه را ۷ میلیارد ریال و ۵۰ میلیون ریال برآورد کردند .

سرهن کاکاوند خاطر نشان کرد: در این رابطه ۴ نفر به اتهام تهیه و حمل کالای قاچاق دستگیر و به همراه پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضایی شدند .

 

 

 

 

 

کشف محموله ۱۰ میلیاردی قاچاق در”نایین

گروه استان ها _ اصفهان _ فرمانده انتظامی شهرستان نائین از کشف انواع کالاهای خارجی قاچاق به ارزش۱۰ میلیارد ریال توسط ماموران این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ “هادی کیانمهر” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت : ماموران مستقر در ایستگاه ایست و بازرسی شهید “شرافت” فرماندهی انتظامی شهرستان نائین در راستای اجرای طرح تشدید مقابله با قاچاق کالا و ارز حین کنترل خودرو های عبوری به یک دستگاه اتوبوس مسافربری ویک دستگاه کامیون مشکوک و آنها را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی به بازرسی از این خودروها پرداختند که در این عملیات انواع کالاهای خارجی از قبیل ۱۷۱جفت کفش،۲ عدد موتور خودرو BM، یک دستگاه تلویزیون پاناسونیک ،۵۰ عدد فلاکس ، ۱۴۰ کیلوگرم لباس تاناکورا و یک دستگاه یخچال که همگی خارجی و فاقد اسناد و مدارک معتبر گمرکی بوده است ، کشف می کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان نائین با اشاره به اینکه ارزش اموال کشف شده از سوی کارشناسان مربوطه ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در این خصوص ۵ نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.‌

 

 

 

دستگیری سارقان شیر آلات معابر در”شاهین شهر

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه از دستگیری ۲ سارق در حین سرقت شیرآلات معابر در عملیات مأموران انتظامی این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ”بهزاد ثابت راسخ”در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و پیشگیری از وقوع سرقت، مأموران گشت انتظامی فرماندهی انتظامی بخش میمه شهرستان در ساعات اولیه بامداد هنگام گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی خود ۲ نفر را که داخل یک قبرستان در حال باز کردن و سرقت شیر آلات بودند مشاهده و سریعا برای دستگیری آنها وارد عمل شدند.

وی افزود: سارقان به محض مشاهده خودروی پلیس قصد متواری شدن از محل را داشتند که با اقدام سریع و به موقع مأموران هر ۲ سارق دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه با اشاره به کشف تعدادی زیادی شیر آلات مسروقه در کیسه همراه سارقان تصریح کرد: متهمان دستگیر شده در تحقیقات اولیه انجام شده به فعالیت بزهکارانه خود در زمینه سرقت اموال معابر عمومی اعتراف که پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضایی تحویل داده شدند.

 

 

 

 

۲۰۵ کیلو تریاک در صندوق عقب پژو پارس

گروه استان ها _ اصفهان _ معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان از کشف ۲۰۵ کیلو تریاک در عملیات ماموران یگان تکاوری این فرماندهی و همکاری ماموران انتظامی شهرستان کاشان خبر داد.

سرهنگ” مهرداد فراشی” در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: ماموران واحد رزمی یگان تکاوری فرماندهی انتظامی استان اصفهان سحرگاه امروز به همراه ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان کاشان حین گشت زنی هدفمند و هوشمند خود در یکی از محورهای فرعی و خاکی اطراف این شهرستان به یک دستگاه خودروی سواری پژو پارس مشکوک شده و به آن دستور توقف می دهند.

وی افزود: راننده خودرو با مشاهده ماموران با سرعت به راه خود ادامه که در این هنگام ماموران در یک اقدام سریع، بهنگام و ضربتی موفق شدند خودروی مورد نظر را متوقف و راننده آن را دستگیر کنند.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان گفت: در این عملیات مقدار ۲۰۵ کیلو تریاک در بازرسی از صندوق عقب خودرو کشف و راننده خودرو نیز به همراه پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شد.#

 

 

 

 

سرقت النگوی طلا با تهدید زوج سالخورده

گروه استان ها – اصفهان – فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه از دستگیری فردی که با زور ورود منزل یک زوج سالخورده شده و از طریق تهدید چاقو طلاجات موجود در منزل را به سرقت برده بود در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی دستگیر شد.

سرهنگ “بهزاد ثابت راسخ” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر اظهار داشت: نیمه شب نهم خرداد ماه سال جاری، در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سرقت طلاجات از منزل یک زوج سالخورده در یکی از محله های شهرستان شاهین شهر، بررسی موضوع در دستورکار کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد در ساعت ۲ نیمه شب فردی با سر و صورت پوشیده وارد منزل این زوج شده و با تهدید چاقو یک قطعه النگوی طلا را از  سرقت و از محل متواری شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه اظهار داشت: کارآگاهان پس از بررسی دقیق صحنه وقوع جرم و انجام یک سری اقدامات علمی و تخصصی  در نهایت هویت فرد سارق را بدست آورده و در کمتر از یک هفته طی عملیاتی ضربتی در یکی از محلات شهر اصفهان دستگیر کردند.

سرهنگ ثابت راسخ  با بیان اینکه متهم که از آشنایان دور این زوج بود به واسطه شناخت قبلی و آگاهی از تنها بودن آنها در منزل، دست به این سرقت زده بود از کشف النگوی مسروقه و استرداد آن به مال باخته خبر داد و گفت: در این خصوص پرونده تشکیل و متهم برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

وی در پایان از شهروندان خواست هرگز از پدران و مادران سالخورده خود که تنها زندگی می کنند غافل نشوند و ضمن سرکشی مستمر از آن ها حتی المقدور منازل این عزیزان را به حفاظ امن،دوربین مداربسته و تجهیزات باز دارنده دیگر تجهیز کنند.

 

 

در تصادف منجر به فوت و جرح چه اقدامی باید انجام دهیم؟

گروه اجتماعی _ اصفهان _ رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان نحوه اقدام رانندگان در تصادفات جرحی و فوتی برابر ماده ۸۷ آئین نامه راهنمایی و رانندگی را تشریح کرد.

سرهنگ “محمد رضا محمدی” در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: بر طبق ماده ۸۷ آئین نامه راهنمایی و رانندگی چنانچه راننده هر وسیله نقلیه که مرتکب تصادف منجر به جرح یا فوت شود راننده موظف است بلافاصله وسیله نقلیه را در محل تصادف متوقف ساخته و با نصب علایم ایمنی هشدار دهنده برابر ماده ۷۱ این آئین نامه، رانندگان وسایل نقلیه دیگر را از وقوع حادثه آگاه سازد.

وی افزود: براساس این ماده از آئین نامه راهور، راننده خاطی بایستی تا هنگامی که تشریفات مربوط به رسیدگی از سوی کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی و پلیس راه پایان نیافته از تغییر وضع وسیله نقلیه یا صحنه تصادف خودداری نموده و بلافاصله اقدام به انتقال مجروحان به مراکز درمانی نماید.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان به تبصره این ماده در تصادفات منجر به جرح اشاره کرد و گفت: در صورتی که وسیله نقلیه دیگری برای انتقال فوری مجروحان به مراکز درمانی موجود نباشد راننده وسیله نقلیه در تصادف می تواند با علامت گذاری محل قرار گرفتن چرخ ها در سطح راه اقدام به حمل مجروحان با وسیله نقلیه خود نمایند.

 

 

 

پایان کار خرده فروشان مواد مخدر در اصفهان

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از دستگیری ۸ نفر از خرده فروشان مواد مخدر و کشف ۵ کیلو و ۶۰۰ گرم انواع مواد مخدر در عملیات مأموران انتظامی این فرماندهی خبرداد.

سرهنگ”حسین بساطی”در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در راستای اجرای طرح امنیت محله محور با هدف پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز و برخورد با عاملان نگهداری و توزیع مواد مخدر، مأموران کلانتری ۲۶ این فرماندهی با اقدامات هوشمندانه و تلاش شبانه روزی خود از فعالیت مجرمانه افرادی در زمینه خرید و فروش مواد مخدر مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: در این راستا مأموران پس از کسب اطلاعات لازم و شناسایی دقیق محل فعالیت متهمان ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به این محل ها اعزام و طی چند عملیات ضربتی موفق به دستگیری ۸ خرده فروش و کشف ۵ کیلو و ۶۰۰ گرم انواع مواد مخدر شدند.

این مقام انتظامی در پایان با اشاره به اینکه متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند بر استمرار اجرای طرح های مقابله با خرده فروشان و عاملان ایجاد ناامنی در جامعه تأکید و از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در این خصوص را از طریق تماس با مرکز فوریت های۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

 

 

 

 

آسیب شناسی تحصیلی دانشجویان

گروه اجتماعی _ اصفهان_ دوران دانشجویی مصادف است با گذار از نوجوانی به جوانی و به دنبال آن کسب استقلال اجتماعی و ورود به دنیای بزرگتر دانشگاه. این تحول به معنای ضرورت ایجاد آمادگی در این دوران برای ورود به دنیای بزرگسالی است

با اینکه اقدامات مشاوره تحصیلی بیشتر بُعد پیشگیرانه دارد گاهی به سبب عدم استفاده مناسب از فرصت های خودآگاهی ، کشف و طرح ریزی، موانعی پیش روی دانشجویان قرار می گیرد که با توجه به تاثیر منفی این موانع بر زندگی آنان می توان این موانع را با عنوان آسیب در نظر گرفت.

دوران دانشجویی مصادف است با گذار از نوجوانی به جوانی و به دنبال آن کسب استقلال اجتماعی و ورود به دنیای بزرگتر دانشگاه. این تحول به معنای ضرورت ایجاد آمادگی در این دوران برای ورود به دنیای بزرگسالی است. انطباق پذیری و هویت ۲ مقوله فرا صلاحیت است که در پیشرفت وظایف شغلی، گذار شغلی و آسیب شغلی دانشجویان تاثیرگذار است.

انطباق پذیری، خواسته و مهارت را به زندگی کاری شخص القا می کند و هویت، به فعالیت کاری و رفتار شغلی معنا می دهد. منظور از انطباق پذیری میزان آمادگی فرد برای انجام دادن وظایف مربوط به نقش دوره زندگی است فردی که دارای انطباق پذیری مسیر شغلی است به خوبی با وظایف هر دوره از زندگی هماهنگی دارد ملزومات آن را می داند و برای پرداختن به ان آمادگی دارد.

انطباق پذیری مسیر شغلی دارای ۴ بُعد است که عبارتند از: ۱-دغدغه مسیر شغلی: منظور از دغدغه میلی است که فرد را برای اجرای وظایف رشدی مربوط به نقش و پرداختن به موضوع های آینده آماده می کند. دغدغه یعنی داشتن میل و حس جستجو کردن و پرسش از اهداف و آینده.این حس فرد را ترغیب می کند تا به وظایف فعلی بپردازد.

۲-کنترل مسیر شغلی: کنترل روی آینده دومین و مهمترین بعد از انطباق پذیری مسی شغلی است. کسی که دارای کنتزرل مسیر شغلی است خود را مسئول ساختن مسیر شغلی اش می داند. کنترل مسیر شغلی یعنی اینکه فرد برای ساختن اینده اش برنامه ریزی کرده و سعی می کند به برنامه ها عمل کند.

۳-کنجکاوی مسیر شغلی: کنجکاوی مسیر شغلی به یعنی علاقه زیاد به دانستن درباره خود، دنیای کار و هماهنگی بین آنها. کنجکاوی مسیر شغلی به معنی کشف تناسب بین خود و دنیای کار است.

۴-اعتماد مسیر شغلی: چهارمین و آخرین بعد انطباق پذیری اعتماد است منظور از اعتماد مسیر شغلی وجود احساس خودکار آمدی در مورد توانمندی هاست فرد دارای اعتماد برای کاربرد عملی دغدغه، کنترل و به کار بستن اطلاعات به دست آمده مسیر شغلی خودکارآمدی کافی دارد.

بر این اساس می توان با توجه به میزان بهره مندی از این فراصلاحیت و ابعاد آن آسیب های تحصیلی دانشجویان را مفهوم سازی و معرفی کرد.

تهیه و تنظیم: فرزانه افشاری، کارشناس مشاوره مرکز مشاوره آرامش پلیس اصفهان

 

 

 

 

کلاهبرداری ۴۰۰ میلیون ریالی فروشگاه جعلی گارد موبایل در اینستاگرام

گروه استان ها_اصفهان_رئیس پلیس فتا استان از کشف کلاهبرداری۴۰۰ میلیون ریالی ادمین صفحه اینستاگرامی که با ترفند فروش گارد موبایل از شهروندان کلاهبرداری می کرد خبر داد.

سرهنگ”سید مصطفی مرتضوی”در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: با ارائه مرجوعه قضایی توسط ۱۱۸ نفر از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری فردی ناشناس از طریق صفحه فروش گارد موبایل در اینستاگرام، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: بر اساس اظهارات شاکیان و بررسی های صورت گرفته مشخص شد ادمین صفحه اینستاگرامی با هویت جعلی و فالوورهای غیر واقعی اقدام به درج آگهی فروش گارد موبایل با قیمتی پایین تر از ارزش واقعی آن کرده و برای دریافت وجه آن شماره کارت های اجاره ای را به خریداران معرفی می کند.

رئیس پلیس فتا ادامه داد: متهم پس از دریافت وجوه کلاهبرداری با مراجعه به فروشگاه های مختلف اقدام به خرید کالا با استفاده از کارت های اجاره ای کرده که کارشاسان این پلیس با اقدامات هوشمندانه موفق به شناسایی وی شده و با دستور مرجع قضایی وجوه کلاهبرداری شده معادل ۴۰۰ میلیون ریال به  ۱۱۸ حساب بانکی متعلق به شاکیان عودت داده شد.

این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد:  از خرید یا پیش خرید کالا از سایت های متفرقه و فاقد مجوز یا شبکه های اجتماعی خودداری کرده و اگر قصد خرید اینترنتی دارند حتما از فروشگاه‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک خرید کنند، زیرا این فروشگاه‌های اینترنتی در عین مجاز و معتبر بودن ملزم به رعایت اصول و ضوابط کسب و کارهای مجازی نیز خواهند بود.

سرهنگ مرتضوی در پایان از هموطنان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش دهند.

 

 

 

 توقیف اتوبوس حامل کالای قاچاق در”شهرضا

گروه استان ها_اصفهان_سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان “شهرضا” از کشف محموله کالای قاچاق به ارزش یک میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال در عملیات ماموران انتظامی این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ “شکرالله پورخاقان” در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: مأموران مستقر در ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی شهرضا در راستای اجرای طرح تشدید مقابله با قاچاق کالا و ارز حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه اتوبوس مشکوک و جهت بررسی آن را متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی به بازرسی از این اتوبوس پرداخته که در بازرسی انجام شده، تعداد یک دستگاه تلویزیون ال ای دی ۵۰ اینچ و ۱۵۰ عدد آرمیچر کولرخودرو که همگی خارجی و فاقد هرگونه مدارک قانونی و معتبر گمرکی بود را کشف کردند.

سرپرست انتظامی شهرستان شهرضا با اشاره به اینکه کارشناسان مربوطه ارزش محموله قاچاق مشکوفه را یک میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کردند ادامه داد: در این رابطه یک دستگاه اتوبوس توقیف و یک متهم نیز دستگیر که پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

این مقام انتظامی در پایان خاطر نشان کرد: قاچاق کالا و ارز به طور مستقیم به اقتصاد و تولیدات داخلی کشور ضربه وارد می کند و پلیس با تمام توان در برابراین پدیده شوم اقتصادی ایستاده است و از عموم مردم تقاضا می شود هر گونه اخبار در این رابطه را از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

 

کشف تریاک در پژو ۴۰۵

گروه استان ها_اصفهان_سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان”شهرضا” از دستگیری یک سوداگر مرگ و کشف ۳۰ کیلو و۵۰۰ گرم تریاک دربازرسی مأموران از یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ خبرداد.

سرهنگ”شکر الله پورخاقان”در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در راستای اجرای طرح مقابله با قاچاق مواد مخدر و دستگیری سوداگران مرگ، مأموران مستقر در ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی شهرضا با همکاری مأموران یگان تگاوری استان حین کنترل خودرو های عبوری به یک دستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵  مشکوک و جهت بررسی آن را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به بازرسی از این خودرو پرداخته و موفق به کشف ۳۰کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک از داخل خودرو شدند.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان شهرضا با اشاره به این که در این عملیات یک متهم دستگیر و جهت تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل داده شد خاطر نشان کرد: پلیس در جهت مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر که باعث تباهی جوانان و فروپاشی خانواده ها می شوند از هیچ کوششی دریغ نکرده و قاطعانه و درچارچوب قانون با این افراد برخورد می کند ضمن این که از شهروندان می خواهیم هرگونه اخبار و اطلاعات در این زمینه را از طریق تماس با مرکز فوریت های۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

  افزایش امنیت و پیشگیری از سرقت در سایه مشارکت شهروندان

گروه استان ها_اصفهان_رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان با اشاره به این که امنیتی که در سایه مشارکت شهروندان باشد بقا و پایداری بیشتری خواهد داشت بر اهمیت ارتقاء دانش انتظامی شهروندان در زمینه پیشگیری از جرائم به خصوص سرقت تأکید کرد.

سرهنگ”حسین ترکیان” در گفت وگوی زنده برنامه صبحونه شبکه اصفهان با اشاره به نقش موثر آگاهی شهروندان در کاهش جرایم به خصوص سرقت بیان داشت: در حوزه افزایش دانش انتظامی شهروندان تاکنون سرمایه گذاری های خوبی انجام شده است و در این راستا با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی استان برنامه ریزی های خوبی انجام شده تا بتوانیم آگاهی انتظامی شهروندان را ارتقا دهیم.

وی افزود: همیشه اعتقاد داشته ایم امنیتی که در سایه مشارکت شهروندان باشد بقا و پایداری بیشتری خواهد داشت که این مشارکت از ۲ بعد قابل بررسی است، ابتدا ارتباط موثر شهروندان با پلیس، مثلا اگر در اطراف محل سکونت یا کار آن ها اتفاق مشکوک و یا جرمی صورت می گیرد بلافاصله موضوع را به پلیس اطلاع رسانی کنند و مسئله دیگر اینکه شهروندان دانش انتظامی خود را در زمینه پیشگیری از جرائم به خصوص سرقت افزایش دهند.

رئیس پلیس آگاهی استان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون شاهد افزایش ۸ درصدی سرقت خودرو و همچنین افزایش ۲۶ درصدی کشف خودرو نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم گفت: ۶۵ درصد سرقت های خودرو مربوط به سرقت خودرو های پراید مدل پایین بوده که از نظر ایمنی واقعا ضعیف هستند و این مسئله نشان دهنده این است که همه ما باید دست در دست هم دهیم و با رعایت نکات ایمنی و پیشگیرانه وقوع این سرقت ها را کاهش دهیم.

این مقام انتظامی همچنین به افزایش ۱۴ درصدی وقوع و افزایش ۳۰ درصدی کشف سرقت های داخل خودرو از ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره و به شهروندان توصیه کرد: با انجام اقدامات کم هزینه ای شامل بستن فرمان به صندلی خودرو با استفاده از قفل و زنجیر مناسب ، استفاده از قفل پدال، نصب سوئیچ مخفی ، ردیاب و تجهیزات هوشمند قابل کنترل در گوشی های تلفن همراه و همچنین خودداری از گذاشتن گوشی، لپ تاپ، وجوه نقد و سایر وسایل قیمتی روی صندلی شاگرد و صندلی عقب خودرو و اطمینان از بالا بودن شیشه ها و قفل بودن درب خودرو می توان از وقوع سرقت های خودرو و داخل خودرو پیشگیری کرد.

سرهنگ ترکیان در پایان خاطر نشان کرد: مسلماً هرچه سرقت در جامعه کاهش پیدا کند پلیس می تواند برنامه ریزی بهتری برای مقابله با سایر جرایم مهمتر انجام دهد و از آنجا که بسیاری از سرقت هایی که اتفاق می افتد فرصت هایی است که خود شهروندان در اختیار سارقان قرار می دهند لذا اهمیت دارد که شهروندان با بازنگری در امورات و برطرف کردن ضعف ایمنی در محیط پیرامونی و همچنین افزایش آگاهی و دانش انتظامی خود به کاهش سرقت و ارتقاء امنیت در جامعه کمک کنند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا