بازار‌های مالی ، بورس و بانک

۲۴ استان کشور با تنش آبی روبرو است

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، به نقل از خبرنگار مهر، محمدحسن نامی پیش از ظهر چهارشنبه در جشنواره فرهنگی و ترویج بیمه محصولات کشاورزی در بابلسر به اهمیت سلامت محصولات کشاورزی و اشتغال اشاره کرد و گفت: صنعت بیمه کشاورزی در کشور مورد توجه ویژه دولت قرار دارد.

وی مهاجرت معکوس جمعیت جوان از شهرها به روستاها را از جمله رویکردها بیان کرد و گفت: برای این کار باید زیرساخت‌های مناسب در روستاها ایجاد شود.

وی به طرح ملی آمایش روستاها با هدف صیانت از اراضی کشاورزی و تولید اشاره کرد و گفت: باید زیرساخت‌ها و امکانات مورد نیاز در روستاهای کشور برای اشتغال و تولید را فراهم کنیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور میزان خسارت‌های ناشی از حوادث سال گذشته در کشور را قابل توجه دانست و گفت: بیش از ۱۷۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی و زراعی خسارت دیدند و هشت هزار کیلومتر تأسیسات آب، راه، برق و گاز نیز دچار خسارت شدند.

وی به اهمیت بازسازی اماکن مسکونی در شهرها و روستاهای کشور برای پیشگیری از حوادث تاکید کرد و گفت بیش از ۳۰ میلیون واحد مسکونی در شهرها و روستاها نیازمند نوسازی و بازسازی است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نقش منطقه شمال را در حوزه محیط زیست و کشاورزی مهم ارزیابی کرد و گفت: دستکاری برخی از کشورها در حوزه محیط زیست مشکلاتی را به وجود آورده و منجر به بروز خسارت‌هایی شده است.

وی با بیان اینکه دریای خلیج فارس به دلیل مشکلات ناشی از شناورهای با شرایط خاص از جمله آمریکا در حوزه محیط زیستی با مسائل روبرو است، گفت: دستکاری انسان در زمین و فضا مشکلاتی را ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، به نقل از مهر، در حاشیه این جشنواره نمایشگاه جشنواره فرهنگی در بیمه کشاورزی صندوق‌های بیمه کشور راه اندازی شده است، انتقال تجربه و دانش تخصصی متناسب با فعالیت متولیان ترویج بیمه کشاورزی از جمله اهداف اعلام شده است.

در این نمایشگاه ۳۸۲ انیمیشن وموشن گرافی محصولات کشاورزی، ۱۱۲ فیلم آموزشی و ۵۰۷ سرود و شعر بیمه کشاورزی ارائه شده است.

منبع خبر : ایران اکونا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا