تکنولوژی

نجات زنی از صاعقه ۹۵۰ میلیون ولتی

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، زنی ۲۸ ساله از برخورد صاعقه ۹۵۰ میلیون ولتی در مقابل کاخ سفید در واشنگتن دی‌سی، جان سالم به در برد. او می‌گوید ۶ صاعقه در کمتر از یک ثانیه به مکانی که او و چند نفر دیگر ایستاده بودند، برخورد کرد. در این حادثه، ۳ نفر دیگر کشته شدند.

این اتفاق ۴ اوت سال گذشته رخ داده بود و در آن، بخشی از عصب‌های امبر کاملا از بین رفتند، ساعت او روی مچ دستش آب شده و قلبش ۱۳ دقیقه از کار افتاده بود. بعد از اینکه با کمک امدادگران به هوش آمد، درد وحشتناکی در بدن خود احساس می‌کرد و تا هفته‌ها این دردها را با خود داشت.

امبر در هفته‌های اولیه به دلیل صدمات به عصب‌هایش،‌ کمر به پایین تا ران خود و همچنین پاهایش را حس نمی‌کرد. درضمن دستگاه آی‌پدش هم که نزدیک شکمش بوده، در اثر صاعقه منفجر و این قسمت از بدن امبر هم دچار سوختگی شدید شده بود.

۵ ماه طول کشید تا کمی حس، چیزی شبیه ساییده شدن دانه‌های شن، به پاهای امبر برگردد. او روزهای اولیه درمان باید هر روز ۳ ساعت زیر دوش آب می‌نشست تا زخم‌هایش را شستشو دهد و جلوی عفونی شدن آنها را بگیرد.

امبر می‌گوید، آن روز جهنمی، منتظر شوهرش ایستاده بوده تا بیاید و با هم بروند تولدش را جشن بگیرند که این حادثه رخ می‌دهد.

گفته می‌شود، به احتمال زیاد صندل‌های امبر که کفی پلاستیکی داشته، جلوی مرگ او را گرفته است. امبر زنده ماندن خود را مدیون مردمی می‌داند که با دیدن این رویداد فورا به کمک او شتافتند.

منبع خبر : سیتنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا