مسکن و عمران

اعزام ۵۴ هزار زائر به سرزمین وحی تا ۲۱ خرداد ماه – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد حبیب‌الهی مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: طی کمتر از یک ماه گذشته و تا ساعت ۲۴ دیشب ۲۱ خرداد، ۲۴۰ پرواز از فرودگاه‌های زیرمجموعه شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و همچنین فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد مدینه منوره و جده انجام شده است.

حبیب‌الهی افزود: زائران از فرودگاه‌های ساری، یزد، اصفهان، زنجان، رشت، ارومیه، مشهد، بیرجند، شیراز، اردبیل، بوشهر، تبریز و اهواز به سرزمین وحی مشرف شده اند که در فرودگاه اهواز، این پروازها دیروز انجام شد.

وی خاطر نشان کرد: از فرودگاه‌های یاد شده ۳۷ هزار و ۴۶۲ نفر اعزام شده اند و از فرودگاه امام خمینی نیز تا ۱۹ خرداد طی ۷۰ پرواز، ۱۶ هزار و ۲۱۴ نفر عازم شده اند که در مجموع حدود ۵۴ هزار زائر به سرزمین وحی اعزام شده اند.

حبیب اللهی تشریح کرد: مایه افتخار است که این مهم از سوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود و ما نیز از ماه‌ها قبل با اتخاذ تدابیر لازم در صدد خدمت‌رسانی به زائران عزیز بوده ایم و هماهنگی‌های متعدد با ارگان‌ها و نهادهای مختلف انجام شده است که این موضوع برای زائران به سهولت انجام شود.

وی تصریح کرد: تمامی پروازهایی که از آسمان ایران به مقاصد مختلف نجف اشرف، مدینه منوره و… می‌گذرند، مطابق دستورالعمل‌ها و قوانین از سوی مرکز کنترل فضای کشور، تحت نظارت و کنترل هستند.

وی در خاتمه از بدرقه‌کنندگان زائران حج خواست که بدرقه زائران و مهمانان خانه خدا، آداب بدرقه و خداحافظی را به فرودگاه موکول نکنند که بهترین خدمت‌رسانی به زوار از سوی خادمان آنان در فرودگاه‌ها انجام شود.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا