اخبار استان ها

جشنی برای گل‌ها – سرمایه گستران

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، به راستی که گل‌ها هدیه الهی روی زمین است و با شکفتن هر گل می‌توان لبخند خداوند را مشاهده کرد، آنگاه که غنچه از خواب عاشقانه خود بیدار می‌شود تا زندگی را در گلبرگ‌های نازک و حریر گونه‌اش به دنیا تقدیم کند رنگین‌کمان رنگ‌ها چه سرخوشانه در ساق و برگ گیاه می‌رقصد تا زیبایی بهشت بر زمینیان خودنمایی کند.

برق آفتاب از لابه لای شاخه‌های درختان عبور می‌کند، بوی چمن و عطر گل‌ها و آسمان که آبی‌تر از همیشه است. چه شگفت‌انگیز است این بهشت سبز و رنگارنگ در باغ گل‌های اصفهان؛ صورتی، ارغوانی، بنفش، قرمز، فسفری، طلایی و سبز و چه سرمست می‌شوی از این همه عطر آسمانی.

هم‌سفران بهار امروز، همزمان با بیست‌وپنجم خردادماه مصادف با ۱۵ ژوئن، روز جشن گل‌ها و روز ملی گل و گیاه برای استقبال از کاروان سبزه و گل می‌آیند تا رؤیای رنگارنگ و عاشقانه این بهشت زمینی را جشن بگیرند.

یکی یکی به جمعیت باغ گل‌ها افزوده می‌شود، کم کم نور طلایی آفتاب کم رنگ می‌شود و با غروب خورشید، ستاره‌ها با شیطنت از کران کبود آسمان برای این بهشت زیبا چشمک می‌زنند، صدای مؤذن عطرآگین بودن فضا را دوچندان می‌کند.

پس از اقامه نماز، سرود ملی در تکه‌ای از بهشت کوچک گنبدهای فیروزه‌ای طنین‌انداز می‌شود و حضار برای یک میهمانی بزرگ آماده می‌شوند؛ جشن گل‌ها به مناسبت روز ملی گل و گیاه به میزبانی باغ گل‌های اصفهان و در این بهشت شگفت‌انگیز با حضور پر شور شهروندان اصفهانی آغاز می‌شود.

نورهای رنگی و طلایی تا آسمان می‌رقصد و صدای موسیقی حس و حال هیجان بخشی را برای میهمانان به ارمغان می‌آورد، با صدای تشویق میهمانان که شور خاصی را به این شب باشکوه داده است از استندآپ کمدین آقاجون (هنرمند اصفهانی) برای هنرنمایی در این مراسم دعوت می‌شود تا شب خاطره‌انگیزی را برای حضار رقم زند.

در این بین صحبت‌های مجری برنامه به مناسبت روز ملی گل و گیاه به نقل از پیامبر اکرم (ص) است که می‌فرمایند؛ شکستن ساقه گل‌ها و برگ درختان همچون شکستن بال فرشتگان است، منجر به جلب نظر و تشویق حضار می‌شود.

شور و نشاطی در باغ گل‌ها جریان دارد، یکی از زیبایی باغ می‌گوید، دیگری خاطرات حضور در اصفهان رویایی را بازگو می‌کند و نفر دیگر از خنده توان صحبت ندارد، چند نفر از جوانان با گوشی خود در حال ثبت این شب خاطره‌انگیز هستند. بازار عکس‌های سلفی در میان گل‌های رنگارنگ داغ داغ است. پاسی از شب گذشته است، اما میهمانان برنامه به شدت و با شور خاصی مراسم را دنبال می‌کنند.

پس از آن مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان پشت تریبون می‌رود.

حفاظت از ۶ هزار هکتار فضای سبز شهر

مجید عرفان‌منش، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان در این مراسم اظهار می‌کند: در این روز در نظر داشتیم تا برای شهروندان کلان‌شهر اصفهان با همکاری تولیدکنندگان گل و گیاه استان و همکاران خود در مناطق سه و چهار مراسم ویژه‌ای تدارک ببینیم.

وی می‌افزاید: قبل از آغاز این مراسم، ویژه روز ملی گل و گیاه، در این باغ زیبا کارگاه آموزشی برگزار شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با بیان اینکه این کلان‌شهر بالاترین سرانه فضای سبز کشور را دارد، تصریح می‌کند: این حجم بالای فضای سبز در یک شهر کویری به مدد زحمات پیشینیان ما بوده است که توانستند باغ شهری به نام اصفهان را ایجاد کنند.

وی ادامه می‌دهد: شهر اصفهان حدود شش هزار هکتار فضای سبز دارد، از این رو باید با باغبانان این شهر که در حفظ و مراقبت از این سرانه، فضای مفرح و ایجاد حال خوب برای شهروندان تلاش می‌کنند، نهایت همکاری به عمل آید.

عرفان‌منش با اشاره به شعار سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان خاطرنشان می‌کند: این سازمان موظف به ایجاد حال خوب برای شهروندان است، در این روزها به طور معمول حدود ۴۰۰ هزار نفر به پارک‌ها و فضای سبز اصفهان مراجعه می‌کنند که این مهم مایه افتخار ما است.

جشنی برای گل‌ها - سرمایه گستران 1

زیبایی اصفهان در دنیا سرآمد است

محسن زمانی، مدیر منطقه چهار شهرداری اصفهان در حاشیه این مراسم تاکید می‌کند: به مناسبت روز ملی گل و گیاه با همکاری شهرداری اصفهان و مناطق سه و چهار و سازمان فرهنگی، تفریحی شهرداری و سازمان پارک‌ها و فضای سبز مقرر شد تا برنامه‌ای شاد در راستای پاس داشت این روز برگزار شود.

وی می‌افزاید: شهر متعلق به مردم است و شهرداری اصفهان به عنوان مجموعه‌ای که در حال خدمت‌رسانی به شهروندان است در طول سال برای نگهداری از فضای سبز شهر مبالغ زیادی را هزینه می‌کند و میلیاردها تومان از هزینه‌های شهر صرف نگهداری از فضای سبز می‌شود.

مدیر منطقه چهار شهرداری اصفهان با بیان اینکه شهرداری نهادی است که شهر را با پول مردم اداره می‌کند، اضافه می‌کند: شهروندان باید در مراقبت و حفظ این فضای سبز کوشا باشند.

وی با اشاره به وسعت و حجم فضای سبز شهر اصفهان، خاطرنشان می‌کند: شهرداری اصفهان در کنار مشکلاتی همچون کم‌آبی و کمبود بارندگی با تمام توان برای حفظ و نگهداری از این فضای سبز تلاش می‌کند.

زمانی ادامه می‌دهد: اصفهان به لحاظ زیبایی، تمیز بودن و فضای سبز در میان شهرهای کشور و حتی دنیا سرآمد بوده و این مهم را مدیون فرهنگ غنی و همراهی و همدلی مردم خود است.

در بخش پایانی این مراسم، با نور افشانی و اهدای گل از دست‌اندرکارانی که برای تهیه و اجرای این ضیافت زحمات بسیاری انجام دادند با حضور مجید عرفان منش، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان و استاد اصفهانی، رئیس هیئت مدیره تولید گل و گیاه در استان، قدردانی شد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا