اخبار استان ها

اجرای عملیات ساخت مخازن ذخیره آب در بوستان نمونه گردشگری باراجین

مهدی صباغی در گفتگویی، با اشاره به اجرای عملیات ساخت مخازن ذخیره آب در بوستان نمونه گردشگری باراجین با هدف تأمین آب مورد نیاز سیستم آبیاری پوشش گیاهی اظهار کرد: احداث دیوار سنگی در ضلع شمال شرق مخزن R34 و ضلع غرب مخزن R54، بندکشی دیوار و احداث درپوش بتنی دیوار در ضلع جنوب این مخزن در دست اجرا است.

وی افزود: اجرای پرده بتنی آب‌بند در ضلع جنوب مخزن R34 و اجرای عملیات خاکی در فضای میان دو مخزن در حال انجام است.

شهردار قزوین از اتصال شهرک ارنجک به کمربندی شرق خبر داد و خاطرنشان کرد: این عملیات به منظور تسهیل در عبور و مرور اهالی این منطقه در مساحت سه هزار و ۵۰۰ مترمربع انجام شده است و تا پایان امسال به اتمام خواهد رسید.

صباغی با اشاره به عملکرد واحد شهرسازی در منطقه دو شهرداری قزوین، تصریح کرد: شهریورماه امسال، ۱۳ مورد نقشه‌برداری از املاک شهرداری، ۹ مورد اخذ نظریه کارشناسی و ۱۳ پرونده در گروه کارشناسی به منظور اطمینان از ساخت‌وساز قانونی منطبق با مشخصات فنی و رعایت اصول شهرسازی و ضوابط آن مطرح شده است.

وی با بیان اینکه شهریورماه سال جاری چهار مورد اخذ اسناد ثبتی از اداره ثبت انجام شده است، تاکید کرد: اجرای هر نوع عملیات ساختمانی در محدوده شهر، مستلزم دریافت پروانه ساختمان از سمت شهرداری است و انجام عملیات ساختمانی بدون مجوز یا مغایر با مفاد پروانه، سبب ارجاع موضوع به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری خواهد شد.

شهردار قزوین اضافه کرد: اجرای عملیات روکش آسفالت در ناحیه آزادگان منطقه چهار شهرداری به میزان ۲۰۰ مترمربع در بلوار دریا کوچه بهار سوم و آسفالت ترانشه در مسیرهای منتهی به چهارراه کوثر و خیابان فلسطین با هدف بهسازی بافت شهری و تسهیل در تردد شهروندان انجام شد.

صباغی گفت: به منظور رفاه حال شهروندان و تسهیل در تردد عابران پیاده، عملیات بهسازی و تعویض کفپوش‌های آسیب‌دیده معابر منطقه دو شهرداری قزوین در حال اجرا است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا