اخبار استان ها

بهره‌برداری از ۱۲ فضای ورزشی درون مدرسه‌ای کردستان

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، هاشم ناظمی‌جلال، امروز _دوشنبه یکم آبان‌ماه_ در مراسم نمادین افتتاح زمین چمن مصنوعی دبیرستان نمونه دولتی مولوی سنندج، شرایط آموزش و پرورش استان را در سال تحصیلی گذشته مطلوب دانست و اظهار کرد: سال تحصیلی گذشته دو جشنواره کشوری بزرگ را میزبانی کردیم و مستعد میزبانی‌های بیشتری در عرصه‌ها و آوردگاه‌های مختلف ورزشی و سایر حوزه‌ها هستیم.

وی با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی به عنوان یکی از طرح‌های کلان، افزود: در این راستا بهره‌برداری از ۵۹ پروژه در مدارس استان کردستان اقدامی بسیار ارزشمند بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان به همراهی خیران در تحقق این پروژه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: مساعدت و ورود نیکوکارانه خیران به حوزه ورزش دانش‌آموزی از برکات طرح شهید سلیمانی بوده است.

وی ادامه داد: امروز هم ۱۲ فضای ورزشی درون مدرسه‌ای، همزمان به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت‌بدنی و ورزش در استان کردستان به بهره‌برداری رسیدند.

ناظمی جلال، با بیان اینکه زمینه درخشش دانش‌آموزان کردستانی در عرصه‌های قهرمانی روز به روز فراهم‌تر می‌شود، گفت: نبوغ دانش‌آموزان و حمایت آموزش و پرورش از آنان با ایجاد زیرساخت‌های ورزشی، سبب رشد همه‌جانبه ورزش دانش‌آموزی خواهد شد.

ارتقای چشمگیر سرانه فضای ورزشی در مدارس کردستان

افشین خوشگوار، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کردستان نیز در سخنانی، بهره‌برداری از ۱۲ پروژه ورزشی در مدارس استان را سبب ایجاد پویایی و نشاط در مدارس دانست و اظهار کرد: طرح شهید سلیمانی سبب ارتقای چشمگیر سرانه فضای ورزشی در مدارس استان شده است.

وی تصریح کرد: بر این اساس و در استمرار طرح شهید سلیمانی، ۱۰ چمن مصنوعی، یک کلاس درس تربیت بدنی و یک کف‌پوش فضای باز با بیش از شش هزار مترمربع در اختیار دانش‌آموزان استان قرار می‌گیرد.

به گزارش سرمایه گستران، بانه، بیجار، دیواندره، سروآباد، سریش‌آباد، قروه، و نواحی یک و دو سنندج، شهرستان‌ها، نواحی و مناطقی هستند که این ۱۲ پروژه امروز به صورت همزمان در آن‌ها به بهره‌برداری رسید.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا