تکنولوژی

سه سال حبس برای کارمند سابق پرسپولیس!

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، ظهر امروز انتشار یک حکم در خصوص کارمند سابق باشکاه پرسپولیس پیرامون استرداد ۷۲ هزار دلار از پاداش سرخپوشان که در امانت او بود، سروصدای زیادی به پا کرد.

حالا حسین دوام اعلام کرده که موضوع استرداد تنها بخش حکم نبوده و بر اساس این حکم، این فرد به سه سال زندان و انتقال دائم از مشاغل دولتی محکوم شده است.

اما بر اساس آنچه «سوابق ورزشی» ذکر شده، هشت ماه تخفیف در زندان در نظر گرفته شده و همچنین انفصال از مشاغل دولتی به شش ماه کاهش یافته است.

اطلاعیه پرسپولیس به نقل از کمیته حقوقی این باشکاه را عینا بخوانید:

در پی شکایت باشگاه از ایشان با موضوع تصرف غیرقانونی و استفاده غیر مجاز از اموال دولتی، منظور نمودن پاداش برای خود، تضییع اموال دولتی و اختلاس به میزان هفتاد و دو هزار و یکصد دلار، پرونده به دادگاه کیفری مجتمع قضایی کارکنان دولت ارجاع گردید.

شکایت باشگاه پرسپولیس با این توضیح که ایشان به عنوان نماینده باشگاه و جهت دریافت مطالبات باشگاه به کشور مالزی سفر می‌کنند و در بازگشت از آن کشور، از استرداد و تحویل عین دلارهای امانی اخذ شده از AFC به باشگاه به بهانه داشتن مطالبات معوقه خودداری می‌نماید.

دادگاه پس از برگزاری جلسه رسیدگی و ارائه دفاعیات توسط این معاونت، طبق رأی دادگاه بدوی، اتهام وارده به ایشان را محرز و مسلم دانسته و نامبرده به تحمل سه سال حبس و انفصال دائم از کلیه مشاغل دولتی و همچنین استرداد مبلغ فوق به باشگاه پرسپولیس و دو برابر مبلغ یاد شده به عنوان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم می‌نماید.

این حکم پس از ابلاغ به طرف خواسته، مورد اعتراض قرار گرفته و به دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع می‌شود و بعد از برگزاری جلسه رسیدگی با حضور و دفاعیات مناسب وکیل باشگاه نهایتا رأی دادگاه تجدیدنظر مبنی بر تائید دادنامه بدوی در بخش رد مال مبلغ هفتاد و دو هزار و یکصد دلار به باشگاه پرسپولیس صادر شده که البته به لحاظ فقدان سابقه کیفری محکوم علیه و سوابق ورزشی نامبرده حبس موضوع حکم به هشت ماه تخفیف و ایضا کیفر انفصال دائم از خدمات دولتی به شش ماه کاهش و جزای نقدی نیز به پرداخت یک چهارم تقلیل یافته است.

رأی مذکور قطعی و در بخش رد مال به نفع باشگاه پرسپولیس صادر شده است.

منبع خبر : سیتنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا