استان هااخبار استان هااصفهانحوادثحوادث پلیس

از ترفندکلاهبردار اینترنتی تا بسته خبری حوادث پلیسی استان اصفهان (اول آبان ماه ۱۴۰۲)

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان از شناسایی و دستگیری فردی که به بهانه برنده شدن در قرعه کشی سفر کربلا پس از اخذ اطلاعات کارت حساب بانکی و رمز یکبار مصرف افراد از آنان کلاهبرداری از آنها می‌کرد.

سرهنگ “سید مصطفی مرتضوی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: در پی شکایت یک شهروند اصفهانی مبنی بر اینکه فردی با وی تماس تلفنی برقرار کرده و به بهانه برنده شدن در قرعه کشی سفر کربلا از او کلاهبرداری کرده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های تخصصی صورت گرفته مشخص شد متهم با استفاده از ترفندهای فریبنده، مالباخته را ترغیب به ارائه اطلاعات کارت بانکی جهت واریز کمک هزینه سفر زیارتی کربلا کرده و سپس اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب کرده است.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان عنوان داشت:  پس از اقدامات علمی و هوشمندانه، سرانجام  متهم  شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی دستگیر و به همراه تجهیزات و ادله‌های دیجیتالی به پلیس فتا منتقل شد.

سرهنگ مرتضوی با بیان اینکه متهم با این ترفند از شهروندان کلاهبرداری می کرد اظهار داشت: پس از اعتراف این کلاهبردار به جرم خود پرونده تکمیل و وی برای انجام اقدامات قانونی و رسیدگی به جرایم خود تحویل مرجع قضائی شد.

این مقام انتظامی گفت: به شهروندان توصیه می کنیم برای بهره‌مندی از جوایز مسابقات و قرعه کشی‌ها نیاز به واریز وجه نیست و از ارائه اطلاعات هویتی و حساب بانکی به افراد ناشناس خودداری نمایید، همچنین جهت دریافت جوایز و هدایا به روابط عمومی سازمان مربوطه بصورت حضوری مراجعه و از باز کردن لینک های ناشناس و جعلی در شبکه های اجتماعی یا پیامک های دریافتی خودداری کنید.

وی خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

دستگیری ۳ سارق کابل برق

گروه استان‌ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان”مبارکه”از دستگیری ۳ سارق کابل برق و یک مالخر با ۳۰ فقره سرقت در راستای اجرای طرح امنیت محله محور در این شهرستان خبرداد.

سرهنگ”رضا محمدی”در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: درپی وقوع چند فقره سرقت کابل و تجهیزات انتقال برق در سطح شهرستان مبارکه، بررسی موضوع جهت شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار مأموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: دراین خصوص کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان مبارکه با بررسی های میدانی و انجام اقدامات هوشمندانه پلیسی ۳ سارق و یک مالخر را در ارتباط با این سرقت ها شناسایی و ضمن هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی آن ها را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان مبارکه با اشاره به کشف مقادیر قابل توجهی سیم و کابل برق مسروقه و ۲ عدد قیچی در بازرسی از مخفیگاه متهمان و توقیف یک دستگاه خودرو پژو پارس مجهز به سیستم دودزا که در  سرقت ها استفاده می شد تصریح کرد: متهمان دستگیر شده که در مواجهه با ادله و مستندات پلیس چاره ای جز بیان حقیقت نداشت در تحقیقات اولیه انجام شده به ۳۰ فقره سرقت سیم و کابل برق در این شهرستان و سایر شهرستان های استان اعتراف کردند.

این مقام انتظامی در پایان با بیان این که متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند خاطر نشان کرد: مجموعه انتظامی از هیچ تلاشی برای برقراری نظم و امنیت در جامعه و برخورد با مخلان آسایش و امنیت شهروندان دریغ نکرده و در این راستا از مردم انتظار داریم با در نظر گرفتن هشدارها و توصیه‌های انتظامی و رعایت نکات پیشگیرانه در خصوص سرقت از بروز این جرایم جلوگیری کنند.

کشف ۳ دستگاه خودرو مسروقه در اصفهان

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف ۳ دستگاه خودرو سواری مسروقه و دستگیری ۴ سارق در راستای اجرای طرح امنیت محله محور توسط مأموران انتظامی این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ”حسین بساطی”در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در راستای طرح امنیت محله محور و پیشگیری از وقوع جرائم، مأموران گشت انتظامی این فرماندهی حین گشت زنی فعال و هدفمند در سطح حوزه استحفاظی به ۳ دستگاه خودرو سواری پراید مشکوک و جهت بررسی وارد عمل شدند.

وی افزود: مأموران پس از بررسی خودروها و استعلام به عمل آمده دریافتند که خودروهای مذکور طی چند روز گذشته مورد سرقت واقع شده که بلافاصله با اقدام به موقع و هوشمندانه موفق به توقیف خودرو ها دستگیری ۴ متهم در این رابطه شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان تصریح کرد: متهمان دستگیر شده در تحقیقات اولیه انجام شده به بزه ارتکابی اعتراف که پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند.

این مقام انتظامی در پایان خاطر نشان کرد: از شهروندان می خواهیم ضمن رعایت آموزش ها و توصیه های پلیس در خصوص پیشگیری از سرقت و نصب تجهیزات ایمنی مانند دزدگیر، قفل پدال و غیره  از به سرقت رفتن وسایل نقلیه خود پیشگیری کرده و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را از طریق تماس با مرکز فوریت های ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انهدام باند ۵ نفره سارقان دوچرخه در اصفهان

گروه استان‌ها – اصفهان – فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از دستگیری اعضای یک باند ۵ نفره که در زمینه سرقت دوچرخه فعالیت می کردند در عملیات ماموران این فرماندهی و اعتراف متهمان به ۱۶ فقره سرقت خبر داد .

سرهنگ ” حسین بساطی ” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت دوچرخه در سطح شهر اصفهان و شکایت مال باختگان به پلیس ماموران کلانتری ۲۰  فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان با اقدامات اطلاعاتی و هوشمندانه  موفق اعضای باندی که اقدام به این گونه سرقت ها می کردند را شناسایی کنند.

وی افزود : ماموران پس از کسب اطلاعات لازم و بدست آوردن هویت اصلی متهمان طی هماهنگی با مرجع قضائی به مخفیگاه آنان اعزام وطی یک عملیات ضربتی اعضای این باند که ۵ نفر بودند را دستگیر و به یگان انتظامی انتقال دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان با بیان اینکه متهمان در اعترافات خود به سرقت ۱۶ دستگاه دوچرخه اقرار کردند اظهار داشت: با راهنمایی سارقان مالخر اموال مسروقه نیز شناسایی و طی یک عملیات ویژه دستگیر و با تکمیل شدن پرونده تمامی متهمان برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

سرهنگ بساطی در خاتمه  گفت:  شهروندانی که دوچرخه آنها در محدوده کلانتری ۲۰ فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان به سرقت رفته می توانند برای شناسایی اموال خود به این کلانتری مراجعه کنند.

محموله ۳۹ میلیاردی قاچاق در شهرضا متوقف شد

گروه استان ها _ اصفهان _ جانشین فرمانده انتظامی استان از توقیف یک محموله شامل انواع کالای قاچاق به ارزش ۳۹ میلیارد ریال در بازرسی از یک دستگاه کامیونت در شهرضا خبر داد.

سردار” محمدرضا هاشمی فر” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: ماموران مستقر در ایستگاه ایست و بازرسی شهید” امامی” فرماندهی انتظامی شهرستان شهرضا به همراه ماموران یگان تکاوری فرماندهی انتظامی استان حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی کامیونت که از استان های جنوبی به سمت اصفهان در حرکت بود مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پس از انجام هماهنگی های قضائی از خودروی مذکور بازرسی به عمل آوردند که در نتیجه این عملیات یک دستگاه یخچال،۸۰بسته پودر نیرو زای و ۳ هزار و ۵۷۰ عدد سیگار الکترونیکی کشف شد که ارزش این محموله توسط کارشناسان مربوطه ۳۹ میلیارد ریال برآورد شده است.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه راننده خودرو فاقد هرگونه مدارک معتبر گمرکی و مجوزهای قانونی برای محموله خود بوده و آنها را به صورت قاچاق تهیه کرده بود عنوان داشت: در این خصوص راننده دستگیر و به همراه پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شد.#

 زنان و کودکان قربانیان اصلی اعتیاد هستند

گروه استان ها _ اصفهان _ معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان با بیان اینکه اعتیاد یکی از مهمترین معضلات و چالش های جامعه امروزی است، زنان و کودکان را به عنوان قربانیان اصلی این پدیده شوم عنوان کرد.

سرهنگ “جهانگیر کریمی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: تحقیقات نشان می دهد که بیشتر مردان معتاد از همسران و کودکان خود به عنوان واسطه خرید و فروش و در برخی مواقع نیز برای جابجایی مواد مخدر استفاده می کنند و برای ایجاد وابستگی و سؤاستفاده بیشتر آنها را به دام اعتیاد گرفتار می کنند.

وی با بیان اینکه اکثر زنانی که همسران آنها معتاد هستند، به مرور به سمت اعتیاد کشیده می شوند و یا به اجبار همسران و یا پدران معتادشان، معتاد می شوند گفت: به جرات می توان گفت که زنان و کودکان از قربانیان اصلی این پدیده شوم به شمار می آیند.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به افزایش زنان معتاد گفت: این وضعیت زنگ خطری برای جامعه ما است و بایستی سازمان ها و نهادهای متولی اقدامی اساسی انجام دهند.

سرهنگ کریمی در پاسخ به این سوال که آیا  آمارهایی از تعداد زنان معتاد کشور و استان وجود دارد گفت: نمی‌توان آمار دقیقی در این خصوص ارائه داد چرا که مراجعه زنان معتاد به مراکز درمانی و مشاوره کم است و به همین جهت هم آمار دقیقی از زنان معتاد در پوسته جامعه وجود ندارد و خیلی نمی توان به آمارهای موجود استناد کرد.

این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه بایستی زنان، کودکان و نوجوانان  آسیب پذیر و در معرض آسیب اعتیاد شناسایی و تحت حمایت های ویژه قرار گیرند اظهار داشت: باید برای مقابله و پیشگیری از گرایش زنان به سمت اعتیاد همت بیشتری از سوی مردم و مسئولان صورت بگیرد زیرا آثار و عواقب پدیده اعتیاد زنان بر جامعه به دلیل اینکه زنان، مادران و تربیت کنندگان نسل آینده هستند بسیار حائز اهمیت است.

توقیف کامیون حامل گازوئیل قاچاق

گروه استان‌ها- اصفهان-فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان گفت: با هوشیاری ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی یک دستگاه کامیون حامل سوخت توقیف و ۱۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف شد.

سرهنگ ” عای اصغر محمدی ” در گفت‌ و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: ماموران پلیس آگاهی در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، روز گذشته حین گشت زنی هدفمند و کنترل محورهای مواصلاتی به یک دستگاه کامیون تانکردار مشکوک شده و برای بررسی بیشتر به راننده دستور ایست دادند.

وی در ادامه گفت: پس از هماهنگی با مقام قضائی ماموران پلیس در بازرسی از خودرو متوقف شده مقدار ۱۰ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع  گازوئیل را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان با بیان اینکه کارشناسان ارزش محموله سوخت قاچاق کشف شده  را ۳ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند افزود: در این خصوص فرد متخلف شناسایی و با تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل شد.

سرهنگ محمدی با اشاره به این که مبارزه با قاچاق کالا اقدامی برای حفظ و استقرار امنیت اقتصادی کشور است، از عموم شهروندان خواست: برای مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی هرگونه اطلاعات و اخباری را در زمینه مسائل امنیتی و انتظامی به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

 نقش تغذیه در اضطراب

گروه اجتماعی _ اصفهان _ داشتن برنامه غذایی منظم به خصوص در افراد مستعد افسردگی و اضطراب حائز اهمیت است .انتظار طولانی مدت برای صرف وعده غذایی یا حذف وعده صبحانه به نامنظم شدن سطح قند خون منجر میشود که میتواند بروز احساسات شبه اضطرابی را به دنبال داشته باشد.

نتایج یک بررسی نشان داد رژیم های غذایی که میزان منیزیم آن پایین است موجب اضطراب می شود. همچنین برتاثیر این ماده معدنی در بهبود سلامت قلب، تسکین علائم افسردگی ، میگرن و سندروم پیش از قاعدگی تاکید شده است. برای پیشگیری از مبتلا شدن به کمبود منیزیم باید سبزیجات برگی در رژیم غذایی گنجانده شود .از دیگر منابع غذایی حاوی منیزیم میتوان به بادام و آووکادو اشاره کرد.

مصرف به اندازه شکلات تلخ

شکلات تلخ حاوی آنتی اکسیدان هایی است که عملکرد مغز را بهبود میدهند. دربسیاری از مطالعات آمده است این خوراکی به طور چشمگیری سطح سروتونین راافزایش داده و میزان هورمون های استرس را کاهش میدهد.

خودداری از حذف وعده های غذایی اصلی

داشتن برنامه غذایی منظم به خصوص در افراد مستعد افسردگی و اضطراب حائز اهمیت است .انتظار طولانی مدت برای صرف وعده غذایی یا حذف وعده صبحانه به نامنظم شدن سطح قند خون منجر میشود که میتواند بروز احساسات شبه اضطرابی را به دنبال داشته باشد.

حفظ آب بدن در طول روز

درحالیکه از دست دادن آب بدن به خودی خود موجب اضطراب نمیشود اما میتواند آن را تشدید کند. حفظ آب بدن علاوه برآنکه کمک میکند فرد احساس تازگی داشته باشد ،مصرف مایعات برای تنطیم دمای بدن و سطح انرژی لازم است .

خودداری از مصرف فست فودها

مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۷نشان داد مصرف فست فود ها به طور فزاینده ای مشکلات روانی را در افراد زیر ۳۰سال افزایش میدهد. زمانیکه این خوراکی ها بطور مرتب مصرف شود میتواند باعث التهاب های مرتبط با اضطراب شود.

عدم وابستگی به مصرف مواد قندی یا کافئین

کودکان بطور ویژه در برابر تاثیرات مواد قندی که شامل اضطراب می شود آسیب پذیر هستند . کافیین بخصوص زمانیکه درشکل نوشیدنی های انرژی زا مصرف شود به بروز فاکتورهای خطرزای مرتبط بااضطراب کمک میکند.

تهیه و تنظیم : فاطمه تیموری، کارشناس مشاوره مرکز مشاوره آرامش پلیس اصفهان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا