اخبار استان ها

تعداد ساختمان‌ه‍ای بحرانی در پایتخت هنوز به صفر نرسیده است

گزارش خبرنگار سرمایه گستران، مهدی بابایی امروز_ چهارشنبه سوم آبان‌ماه_ در شصت‌وسومین جلسه کمیته ایمنی و مدیریت بحرانی شورای اسلامی برای دستیابی به شهرِ‌ایمن و بررسی وضعیت ساختمان‌های ناایمن منطقه ۱۷ اختصاص داشت و در این منطقه برگزار شد، اظهار کرد: برخی اصحاب رسانه در ابتدای دوره جدید مدیریت شهری معتقد بودند تعداد ساختمان‌های ناایمن از دهه ۷۰ تاکنون کاهش نیافته، همچنان روی عدد ۱۲۹ باقی مانده است، اما تلاش مدیریت شهری موفقیت‌آمیز بود و تعداد ساختمان‌های ناایمن کاهش داشت اما این تعداد هنوز به صفر نرسیده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲۹ ساختمان بحرانی به ۹۰ ساختمان رسیده است، افزود: در این رابطه جلسه‌های کمیته ایمنی و مدیریت بحران در سطح مناطق شهر تهران برگزار و با همکاری مدیران و دادستانی توانستیم تعداد ساختمان‌های ناایمن را کاهش دهیم.

رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ضرورت تدبیر در ایمن سازی ساختمان‌ها و اقدامات قانونی در این حوزه، مورد تاکید است، گفت: اگر در لیست ساختمان‌های ناایمن تنها به اخطار اکتفا کنیم ترک فعل انجام شده و باید این ترک فعل از طریق مراجع قضائی پیگیری شود.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی باید تا پایان سال ۱۴۰۲ تمام ۱۲۹ ساختمان بحرانی شهر تهران باید تعیین تکلیف شوند.

بابایی با اشاره به ساختمان‌های ناایمن سطح منطقه ۱۷ تهران خاطرنشان کرد: در این منطقه چهار ساختمان بحرانی وجود داشت، با پیگیری‌های مدیریت شهری، سه ساختمان از مرحله بحران خارج شد و تنها پاساژ بهاران به عنوان تنها ساختمان بحرانی منطقه باقی مانده که تاکنون هفت بار اخطار دریافت کرده است.

وی ادامه داد: ساختمان‌های ناایمن که در مالکیت شهرداری تهران هستند نیز باید ایمن سازی شوند و در این خصوص برای نخستین بار ردیف اعتباری در بودجه شهرداری‌های مناطق در نظر گرفته شده است و فرصت ایمن‌سازی فراهم شده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ضرورت ایمن‌سازی مدارس، اظهار کرد: شهرداری‌های مناطق بودجه‌ای برای کمک به مدارس در اختیار دارند را با اولویت ایمن‌سازی مدارس در اختیار آن‌ها قرار دهند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا