اخبار استان ها

سازوکار مشخصی برای تامین هزینه شوراهای استان چهارمحال‌وبختیاری وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، سیداحمد هاشمی امروز_ پنجشنبه چهارم آبان‌ماه_ در جلسه شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری، با اشاره به لزوم توجه مسئولان به مصوبات شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: سبک اداره امور کشور به شیوه غیرمتمرکز ایجاب می‌کند که در رابطه با امور محلی مردم و تصمیمات کشوری توسط نمایندگان مردم تصمیم‌گیری شود به همین دلیل بر اساس قانون اساسی، شوراها از ارکان تصمیم‌گیری و اداره امور کشور هستند.

وی افزود: شوراهای اسلامی یکی از بازوان پر توان جمهوری اسلامی ایران هستند که اگر بر این بینش بر کار خود ادامه دهند قطعاً موفق‌تر خواهند بود.

نایب رئیس کمیسیون توسعه، عمران و خدمات شهری روستایی استان چهارمحال‌وبختیاری خاطرنشان کرد: تأمین اعتبار پروژه‌ها طولانی و زمان‌بر است و گاهی مشاهده می‌شود این پروژه‌ها از اولویت‌بندی برخوردار نیستند که این خود منجر به معضلاتی در سطح شهرها و روستاها می‌شود پس می‌طلبد با توجه به اینکه جامعه شورایی در بطن جامعه هستند از نظرات آنان در اجرای پروژه‌ها نیز استفاده شود.

وی با اشاره به نبود ساز و کاری مشخص جهت تأمین هزینه‌های شوراهای اسلامی خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌شود شورای عالی استان‌ها نسبت به تشکیل صندوق سرمایه نظیر سهام اقدام و از صنعت و کارخانه‌هایی که آلاینده بوده و یا از آب استان چهارمحال‌وبختیاری استفاده می‌کنند برای کمک به صندوق استفاده و نسبت به پوشش بیمه شوراها و تأمین هزینه‌های جاری آنان اقدام شود.

احمدی تصریح کرد: شوراهای اسلامی به ویژه شوراهای اسلامی روستاها با دست خالی و توان عالی در جهت پیگیری مصوبات و مطالبات مردمی اقدام می‌کنند لذا درخواست می‌شود ساز و کاری مشخص جهت جبران هزینه‌ها تهیه و تدوین شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا