اخبار استان ها

بی توجهی به مردمی‌سازی دولت، غرق شدن در بروکراسی اداری را در پی دارد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، محمدطیب صحرایی امروز_ پنجشنبه چهارم آبان_ در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه که با حضور دستیار رئیس جمهور در امر مردمی‌سازی دولت در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: متأسفانه در نتیجه غفلت‌های گذشته و کمبود تفریحات سالم و نشاط‌انگیز، ذهن بسیاری از کودکان درگیر فضای مجازی و در خطر آسیب‌های تحمیلی از سوی بدخواهان ملت قرار گرفته است.

وی با تاکید بر لزوم هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف استان در ایجاد زمینه تفریح، اردو و شادی برای کودکان و نوجوانان افزود: وقتی در استان کرمانشاه ۳۷۰ هزار دانش‌آموز و ۲۶ هزار نفر نیروی فرهنگی داریم، یعنی بخش قابل توجهی از جمعیت کرمانشاه به صورت مستقیم با آموزش و پرورش در ارتباط هستند. بنابراین لازم است همه ادارات به کمک آموزش و پرورش بیایند.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش گفت: مردمی‌سازی دولت ذوقی و سلیقه‌ای نیست؛ امام راحل از ابتدای انقلاب مردم را در امور دخیل کرد تا تجربه کسب کنند و کارها را به دست بگیرند.

صحرایی تصریح کرد: اولویت اول امروز نظام اداری این است که مردم در تصمیم‌سازی‌ها، اجرا و نظارت مشارکت داشته و در میدان باشند.

وی با بیان اینکه باید برای مردمی‌سازی دولت حوصله، جسارت و از خودگذشتگی داشت، تاکید کرد: فنی‌ترین ادارات ما نیز قابلیت مردمی اداره شدن را دارد و باید امکان تصمیم‌سازی، اجرا و نظارت برای مردم فراهم شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بی‌توجهی به مردمی‌سازی دولت، غرق شدن در بروکراسی اداری را در پی دارد، گفت: مردمی‌سازی دولت ارتقای سطح کار و کیفیت مدیران را نیز به دنبال خواهد داشت چرا که از نظر نخبگان و تجربیات جدید استفاده می‌شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا