اقتصاد کلان

خبر یک نماینده درباره گرانی نان/ حذف یارانه در راه است؟

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران،رحیم زارع، عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی در خصوص یارانه نان گفت: در بودجه ۱۰۴ هزار میلیارد تومان برای خرید گندم در نظر گرفتیم و اختیارات لازم هم به دولت دادیم تا از محل تبصره ۱۴ بتواند پول گندم را از ردیف‌های دیگر که یکی از آنها حوزه شهرداری‌ها بود پرداخت کند.
وی در ادامه بیان کرد: یارانه‌ نان بویژه به قشر فقیر جامعه که نان غذای اصلی آنها است، باید داده شود. بنده هم مخالف هستم که یارانه نان حذف شود.

این نماینده در خصوص اسراف شدن نان توضیح داد: اینکه نان اسراف می‌شود و برای خوراک دام می‌رود و از این دست ایرادها که گرفته می‌شود، باید ابزارات نظارتی و کنترلی داشته باشیم تا درست مصرف صورت گیرد. باید فرهنگسازی کنیم، اگر اسرافی صورت می‌گیرد از طریق قطع کردن یارانه نان نباشد.

وی اظهار داشت: نانی که در جامعه ارائه می‌شود، برای همه یارانه دارد. اما با آزادسازی برخی قیمت‌ها، مثلاً عشایر و روستاها سهمیه آرد دارند. همه اتباع هم نان با یارانه دریافت می‌کنند. دارند استفاده میکنند

زارع بیان کرد: الان در نانوایی‌ها کارت ملی نمی‌گیرند و همه دارند از سهمیه نان استفاده می‌کنند.

این نماینده در نهایت گفت: یک مشکلی که الان وجود دارد در شهرستان آرد کمیاب شده و قیمت نان بالا رفته است. ولی دولت هدفمند باید در مناطق محروم و شهرستان‌ها سهمیه آرد را اولویت‌بندی کنند. اینگونه هم مصرف نان مناسب می‌شود و هم اسراف نمی‌شود.

۲۲۳۲۲۳

منبع خبر : خبر آنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا