اقتصادی

نرخ بهره بین بانکی برای دومین هفته متوالی کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، تازه‌ترین آمارهای بانک مرکزی از تغییرات نرخ سود بین بانکی نشان می‌دهد که این نرخ در هفته منتهی به سوم آبان‌ماه به ۲۳.۷۱ درصد رسیده که نسبت به هفته پیش از آن ۰.۰۱ درصد کاهش داشته است.

بیشترین نرخ بهره امسال مربوط به پنجم مهرماه بوده است که به نرخ ۲۳.۸ رسیده بود.

نرخ بهره بین بانکی در هفته منتهی به بیست‌وششم مهرماه و برابر با ۲۳.۷۲ درصد بوده است، این نرخ در هفته منتهی به ۱۹ مهر ۲۳.۷۶ درصد و هفته منتهی به ۱۲ مهر، ۲۳.۷۵ درصد بوده است. نرخ بهره بین بانکی در پایان هفته منتهی به ۵ مهر ماه با رکوردشکنی ۱۰ سال به ۲۳.۸۰ درصد افزایش یافته بود. این نرخ در پایان هفته منتهی به ۲۹ شهریور ماه به ۲۳.۶۹ درصد رسیده بود.

نرخ بهره بین بانکی در هفته منتهی به ۲۲ شهریورماه نیز با افزایش ۷ صدم درصدی به ۲۳.۶۲ درصد افزایش یافته بود. این نرخ طی هفته منتهی به ۱۵ شهریورماه با کاهش به ۲۳.۵۵ درصد رسیده بود.

نرخ سود در هفته منتهی به ۸ شهریورماه نیز با کاهش ۲ صدم درصدی به ۲۳.۵۷ درصد رسیده بود. این نرخ طی هفته متهی به ۱ شهریورماه با افزایش به ۲۳.۵۹ درصد رسیده بود. نرخ بهره بین بانکی طی دو ماه گذشته روند نوسانی داشته است.

نرخ سود ۲۳.۸۰ درصدی بالاترین نرخ سود بین بانکی در ۱۷ هفته گذشته است؛ پیش از این نرخ سود بین بانکی از اواسط اردیبهشت تا خردادماه سال جاری در بالاترین سطح بوده است و رکوردهایی بین ۲۳.۶۰ تا ۲۳.۷۶ درصد به ثبت رسانده بود، اما این آمار هفته قبل شکسته شد.

نرخ سود بین بانکی در هفته پایانی تیرماه، پس از ۶ هفته درجا زدن در کانال ۲۳.۴ درصدی، وارد کانال جدید ۲۳.۵ درصدی شد و از اواخر شهریورماه نیز با عبور از این کانال وارد دامنه ۲۳.۶ درصدی شده بود، اما از هفته قبل با رکوردزنی جدید وارد کانال ۲۳.۸ درصد شد.

سرمایه گستران

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا