اخبار استان ها

تلاش برای رفع مشکلات حقوقی فاز دوم میدان الغدیر اهواز

سیاوش محمودی در گفتگویی، اظهار کرد: برای فاز دوم میدان میوه و تره‌بار الغدیر رأی قطعی دادگاه صادر شده است و شرکت اهوازک به عنوان مالک آن شناخته شده، اما شهرداری اهواز برای پیش‌برد قرار داده ماده ۴۷۷ را اعمال کرده است، با این حال اتحادیه میوه و تره‌بار به رأی صادره اعتراض کرده است و نخستین جلسه رسیدگی به آن اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

وی افزود: با توجه به احداث غرفه‌ها با هماهنگی میان شهرداری، غرفه‌داران و مالک تا مشخص شدن وضعیت و تعیین تکلیف پروژه شرکت اهوازک طی نامه‌ای به استانداری و فرمانداری موافقت خود را با این امر اعلام نموده است.

عضو شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به تلاش برای رفع مشکلات و نواقص موجود در فاز دوم میدان الغدیر، ادامه داد: هجدهم مهرماه به پیمانکار پروژه چهل روز مهلت داده شد تا نواقصی همچون روشنایی و آسفالت را انجام دهد تا پس از رفع آن غرفه‌داران مشغول کار شوند.

وی با اشاره به همکاری مالک فاز دوم با شهرداری اهواز، اضافه کرد: با تکمیل پروژه غرفه‌دارانی که از سال ۱۳۹۰ پول پرداخت و امتیاز بهره‌برداری خریداری کرده‌اند پس از سال‌ها می‌توانند از غرفه‌ها استفاده کنند.

محمودی تصریح کرد: اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز با هماهنگی شرکت اهوازک اقدام به دادن پروانه بهره‌برداری می‌کند، در حال حاضر با توجه به رأی دادگاه شرکت اهواز مالک زمین است، اما شهرداری مالکیت عرصه را دارد و با دادن امتیاز یک زمین به میوه و تره‌بار تبدیل شده و ارزش هر غرفه به بیش از ۲۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی تاکید کرد: اگر در دادگاه تجدید نظر بازهم شرکت اهوازک به عنوان مالک شناخته شود، از آنجا که در طرح جامع شهر اهواز این محل به عنوان میدان میوه و تره بار شناخته شده است، امکان قلع و قمع وجود ندارد و بر اساس طرح جامع شهرداری باید هزینه آن را پرداخت کند.

عضو شورای اسلامی شهر اهواز افزود: مسئله تعیین ارزش زمین است که دادگاه آن را مشخص خواهد کرد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا