امروز پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
9:24:25 - دوشنبه 22 ژوئن 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نقش پررنگ بازارهای جهانی بر شاخص بورس
بورس همچنان بازار امن برای سرمایه گذاری است .افزایش حجم نقدینگی هادر کنار سایر عومال تاثیرگذار مانند افزایش قیمت نفت و خوش بینی از افزایش قیمت کامودیتی ها در بازار های جهانی از یک سو و افزایش نرخ دلار در بازار آزاد از سوی دیگر باعث شده تا روند روبه رشد بازار سرمایه ادامه داشته باشد.

با قوت گرفتن تقاضا برای نفت در بازارهای جهانی همسو با مدیریت عرضه صادرکنندگان نفت خام باعث شد تا قیمت دوباره روندصعودی پیداکردند. هرچند نوسان قیمت جهانی نفت اثرزیادی بر سوددهی شرکت های پالایشگاهی بدلیل نوع ارتباط کاری آنها با شرکت فرآورده های نفتی ندارند اما براساس عادت رفتاری بازار، همزمان با نوسان های قیمت نفت ، قیمت سهام این گروه نیز دچارنوسان می شود.موضوعی که در حال حاضر نیز سبب شده تا قیمت بسیاری از نمادهای این گروه در بورس و فرابورس افزایش یابد.

خوش بینی به بازار کامودیتی ها
در روزهای اخیر سیاست های حمایتی صادراتی دولت ازیکسو و مثبت شدن روند قیمت های کامودیتی ها در بازار های جهانی از سوی دیگر باعث خوش بینی فعالان بازار به نمادهای فولادی ها و معدنی ها شده است. در این بین تصمیم ترامپ به لغو تحریم های چین ،عامل مهمواثرگذار دیگری بر روند افزایشی قیمت کامودیتی هادر بازار های جهانی بود (دلیل این تصمیم، مذاکرات تجاری اعلام شده که در حال حاضر میان واشنگتن و پکن جریان دارد).موضوعی که ادامه آن می تواند باعث افزایش تقاضا در نمادهای مختلف گروه های فولادی و معدنی در روزهای آینده شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب