استان ها

آزمایشات جهت تشخیص علت بیماری شایع در دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه دارد

حمید گله‌داری در جمع خبرنگاران در ارتباط با وضعیت شیوع بیماری گوارشی در دانشگاه صنعتی اصفهان، اظهار داشت: موضوع طغیان و بروز اپیدمی‌ها در همه دنیا و بخصوص مکان‌های تجمعی همیشه وجود داشته و اختصاص به زمان و مکان خاصی ندارد.

وی ادامه داد: رسالت ما در دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت استان اصفهان، حفظ، صیانت و ارتقای سلامت مردم به دور از همه هیاهوها است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه دلیل شیوع بیماری هنوز مشخص نیست، عنوان کرد: از زمان اطلاع از شیوع بیماری، تیم بحران مرکز بهداشت استان اصفهان که متشکل از کارشناسان مبارزه با بیماری‌ها، بهداشت محیط، آزمایشگاه‌ها و سایر کارشناسان مرتبط است، در دانشگاه حضور پیدا کردند.

وی افزود: آزمایشات بصورت نمونه‌برداری از آب، مواد غذایی، سطوح و آزمایشاتی از بیماران انجام شد که براساس نتایج واصل شده، خوشبختانه موضوع کرونا و آنفولانزا منتفی شد، نتایج سایر آزمایشات در روزهای آتی اعلام می‌شود، بررسی‌ها ادامه دارد تا به نتیجه برسیم.

گله‌داری در ارتباط با وضعیت مسموم‌ شدگان بیان کرد: تقریبا ۵ درصد از دانشجویان دانشگاه مبتلا شدند که حدود ۸۰ نفر از آنان به بیمارستان خمینی‌شهر اعزام شده و سایر افراد در مرکز بهداشت دانشگاه تحت درمان قرار گرفتند. از مبتلایان اعزام شده به بیمارستان خمینی‌شهر، ۳ نفر بستری شدند که یک نفر مرخص شده و حال عمومی این افراد خوب است.

وی ادامه داد: در جلسه‌ای که با ریاست دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه صنعتی داشتیم، تدابیر لازم اندیشیده و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: خواهش ما از دانشجویان عزیز این است که حتما پروتکل‌ها را رعایت کنند، چرا که مهم‌ترین کار در جلوگیری از شیوع اپیدمی، قطع چرخه انتقال و سرایت بیماری است.

منبع خبر : تابناک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا