اخبار صنعت، معدن و تجارت

آخرین جزئیات از پرداخت وجه خودروها در طرح یکپارچه

به گزارش سرمایه گستران، امید قالیباف در پاسخ به این پرسش که انعقاد قرارداد خودروسازان با افرادی که نوبت تحویل خودروی آن‌ها به نیمه دوم امسال یا سال ۱۴۰۳ موکول شده است، چه زمانی است، اظهار کرد: روال معمول در خودروسازی‌ها به این صورت است که خودروساز سه ماه قبل از تحویل خودرو برای متقاضی دعوت‌نامه ارسال می‌کند تا متقاضی برای شروع فرآیند دریافت خودرو و تکمیل وجه، اقدام کند.

وی افزود: بنابراین متقاضیان خرید خودرو در طرح یکپارچه که نوبت آن‌ها بیش از سه ماه است، نگران نباشند که چرا برای آن‌ها پیامک و دعوت‌نامه ثبت نام ارسال نشده زیرا سه ماه قبل از اینکه فرآیند تحویل خودرو آغاز شود، خودروساز برای مشتری دعوت‌نامه انعقاد قرارداد ارسال می‌کند، لذا متقاضیان خرید خودرو در طرح یکپارچه اطمینان خاطر داشته باشند که نوبتشان محفوظ است.

سخنگوی وزارت صمت در پاسخ به این پرسش که خودروهای تحویلی در نیمه دوم یا سال آینده با چه قیمتی عرضه می‌شود، گفت: وزارت صمت بارها اعلام کرده است که قیمت تحویل خودروها در طرح یکپارچه براساس قیمت روز شورای رقابت خواهد بود.

قیمت خودروهای عرضه شده در طرح یکپارچه براساس قیمت روز شورای رقابت

قالیباف گفت: شورای رقابت چند روز پیش قیمت‌های جدید خودرو را اعلام کرد و این اختیار را دارد که هر سه ماه یک بار با توجه به هزینه‌های تولید خودرو، قیمت‌ها را تجدیدنظر و تعدیل کند اما با توجه به سخت‌گیری‌هایی که برای ثبات قیمت‌ها وجود دارد، تصور می‌کنم که شورای رقابت حداقل برای شش ماه آینده از افزایش قیمت خودرو خودداری کند.

وی افزود: از طرفی با توجه به اینکه وزارت صمت تلاش می‌کند تا هزینه‌های خودروسازان را در راستای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها کنترل کند لذا بعید است که شورای رقابت قیمت‌ها را تجدید نظر کند و افزایش دهد.

سخنگوی وزارت صمت اظهار کرد: بر این اساس به نظر می‌رسد سال ۱۴۰۲ سال ثبات قیمت‌ها در بازار خودرو باشد و تغییرات زیادی در این حوزه نداشته باشیم.

قالیباف در پاسخ به این پرسش که قیمت خودرو به چه صورت از مشتری دریافت می‌شود و آیا کل قیمت خودرو به صورت یکباره از مشتری اخذ می‌شود، گفت: خودروسازان به روش‌های مختلفی می‌توانند وجه خرید خودرو را از مشتریان دریافت کنند، بنابراین این موضوع به خودروساز بستگی دارد و می‌تواند به صورت یکجا و یا در دو یا چند بخش این پول را دریافت کند.

منبع: فارس

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا