اخبار استان ها

آذربایجان‌غربی قطب پیوند کلیه کشور است

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از آذربایجان‌غربی و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان، امین ولی‌زاد امروز _پنجشنبه بیست‌وهفتم اردیبهشت_ در جشن نفس به مناسبت روز اهدای عضو اظهار کرد: امسال پیوندهای بسیاری در سطح کشور انجام شده است اما با توجه به عقبه قوی این استان در پیوند کلیه، تنها در دو ماه اخیر ۱۳ پیوند کلیه در بیمارستان‌های آذربایجان‌غربی صورت گرفته که نصف آن تحت عنوان اهدا عضو است.

وی افزود: این استان به عنوان قطب پیوند کلیه در کشورمان شناخته می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به آمار سال‌های گذشته گفت: از سال ۶۷ تاکنون سه هزار و ۲۰۰ پیوند کلیه در این استان انجام شده است که ۶۸ مورد آن در سال گذشته و ۹۶ مورد آن مربوط به سال ۱۴۰۱ است.

ولی‌زاد ادامه داد: حیات پس از مرگ حکایت عجیبی است و اینکه یک نفر پس از مرگ خود نیز چندین نفر را نجات می‌دهد نشان از بزرگی روح و جایگاه انسانی است.

وی با بیان اینکه عظمت این کار توصیف کردنی نیست چراکه جایگاه بسیار والایی در نزد خداوند متعال دارد، تصریح کرد: اینکه آدمی در طول حیات خود به فکر جان بخشی به دیگران به هنگام مرگش باشد و یا رضایت به بخشش اعضای بدن عزیزترین‌هایش به بیماران نیازمندان دهد، جلوه‌ای باشکوه از انسان دوستی و بخشندگی است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا