اخبار استان ها

آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری در بیش از ۱۰۰۰ شعبه اخذ رأی استان قزوین

آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری در بیش از ۱۰۰۰ شعبه اخذ رأی استان قزوین 1

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از قزوین، عباس کاظمی صبح امروز _جمعه هشتم تیر_ در میز رسانه ستاد انتخابات استان اظهار کرد: بعد از ۳۵ روز تلاش برای آماده‌سازی فضای استان امروز ۱۰۸۹ شعبه اخذ رأی در سراسر استان در مسیر اخذ رأی قرار گرفتند.

وی افزود: با هماهنگی صورت گرفته با فرمانداران، بخشداران و دست‌اندرکاران شعب موفق شدیم رأس ساعت ۸ صبح تمام شعب را آماده اخذ رأی کنیم و هم اکنون ۱۰۰ درصد شعب در سراسر استان صورتجلسه اولیه آغازین شعبه را تنظیم کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین ادامه داد: همه شعب دارای نخستین استعلام هستند، به این معنا که همه شعب ما در سراسر استان متصل هستند و فرایند اخذ رأی آغاز شده است.

کاظمی عنوان کرد: افرادی می‌توانند در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند که متولدین ۸ تیر ۱۳۸۵ به قبل باشند و فرایند اخذ رأی صرفاً با اصل شناسنامه یا اصل کارت ملی صورت می‌گیرد اما شناسنامه‌ها ممهور نمی‌شود.

وی اضافه کرد: فرایند استعلام به صورت الکترونیکی در تمام شعب انجام می‌شود و سن افراد تطبیق داده می‌شود و امکان رأی تکراری وجود ندارد و بعد از استعلام آن کد ملی محدود می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین با بیان اینکه فرآیند اخذ رأی و شمارش آرا به صورت دستی صورت می‌گیرد، تا ۱۰ ساعت فرایند اخذ رأی داریم و این زمان قابل تمدید است‌، گفت: عوامل نظامی، اجرایی، نظارت و پشتیبانی بالغ بر ۲۵ هزار نفر در حوزه‌های مختلف ستادی، پشتیبانی و اجرایی کمک می‌کنند تا انتخابات شایسته‌ای را برگزار کنیم.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا