اخبار صنعت، معدن و تجارت

آغاز جلسات مشورتی وزارت صمت با شورای رقابت

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، هفته گذشته محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور در نامه‌ای قیمت جدید خودرو که توسط شورای رقابت تعیین شده بود را غیرمتعارف اعلام کرد، به گفته مخبر قیمت‌های جدید آثار تورمی خواهد داشت.

در ادامه نامه مخبر آمده است که اصلاح یک‌باره قیمت‌ها در شرایط فعلی مناسب نیست. معاون اول رئیس جمهور به همین علت از شورای رقابت درخواست کرد تا با همفکری با وزارت صمت در قیمت‌گذاری صورت گرفته تجدید نظر شود.

امید قالیباف در این خصوص اظهار کرد: پیرو نامه معاون اول رئیس‌جمهوری به شورای رقابت که در بخشی از آن بررسی مجدد آثار تورمی قیمت‌های جدید خودرو با مشورت وزارت صمت مورد تاکید قرار گرفته بود، امروز (شنبه) جلسه‌ای در محل شورای رقابت برگزار و در آن مدیران خودرویی وزارت صنعت نیز ملاحظات تورمی خود را بیان داشته‌اند.

وی تاکید کرد: هرچند مصوبه شورای رقابت باید بر موضوع شعار سال و «مهار تورم» منطبق شود و در این چارچوب، وزارت صمت مشورت‌های لازم را به شورای رقابت خواهد داد، با این حال مسؤول تصمیم‌گیری نهایی در این زمینه شورای رقابت است که باید مصوبه یا تصمیمی را اتخاذ کنند که علاوه بر آثار مثبت روی تولید خودرو، حداقل تأثیر تورمی را بر جای بگذارد.

مشاور وزیر صمت در خاتمه خاطرنشان کرد: این جلسات از امروز آغاز شده و به محض اینکه شورا بخواهد بازنگری در مصوبه خود داشته باشد، اعلام خواهد کرد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا