اخبار استان ها

آغاز جمع‌آوری شبانه پسماندهای شهری تبریز

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از آذربایجان‌شرقی، حبیبه هراتی ظهر امروز _شنبه یکم اردیبهشت_ در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه تبریز، اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل واحدی که از طرف وزارت کشور به شهرداری‌های کشور ابلاغ شده است، حذف تدریجی باکس‌ها و جمع‌آوری شبانه پسماندهای شهری در تمام شهرها اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به آغاز طرح جمع‌آوری شبانه پسماندهای شهری همزمان با روز جهانی زمین پاک، افزود: از سوم اردیبهشت طرح جمع‌آوری شبانه پسماندهای شهری در دو منطقه زعفرانیه و رشدیه آغاز می‌شود و تلاش داریم در منطقه هشت شهرداری تبریز که ۸۰ درصد رفت و روب و جمع‌آوری پسماند آن منطقه به صورت شبانه انجام می‌شود، صددرصدی شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز با اشاره به مزایای اجرای طرح جمع‌آوری شبانه پسماند شهری، خاطرنشان کرد: تردد آسان خودروها، کاهش ترافیک، کاهش تردد درون‌شهری، ایجاد زیبایی بصری در سطح مناطق ده‌گانه، انتخاب مسیر آسان و فعالیت در پیک خلوت شهر مزایای اجرای طرح جمع‌آوری شبانه پسماند شهری و حذف تدریجی باکس‌های زباله است.

هراتی اضافه کرد: همه روزه از ساعت ۲۱ شب خودروهای سازمان مدیریت پسماند شهری، در محلات تبریز اقدام به جمع‌آوری پسماند از درب منازل خواهند کرد.

وی با اشاره به حذف تدریجی باکس‌های زباله، تاکید کرد: همزمان با اجرای طرح جمع‌آوری شبانه پسماند شهری، باکس‌های موجود در محلات نیز به تدریج حذف می‌شوند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز با بیان اینکه باکس‌گذاری در معابر و محلات از ۲۰ سال پیش در تهران و تحت عنوان جمع‌آوری مکانیزه پسماند شهری آغاز شد، تاکید کرد: جمع‌آوری مکانیزه معضلی برای کلان‌شهرها شده است و علاوه بر شکستگی باکس‌ها، فعالیت زباله‌گردها منجر به تهدید سلامت و بهداشت جامعه نیز می‌شود.

هراتی با اشاره به نازیبایی موجود در سطح شهر به واسطه حضور باکس‌های زباله، ادامه داد: زیرساخت‌های جمع آوری از مبدا در سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز وجود دارد و باکس‌ها به صورت تدریجی حذف می‌شود.

هادی بدری حامد، سرپرست معاونت محیط زیست و خدمات شهری شهرداری تبریز نیز در این نشست مطبوعاتی، اظهار کرد: بزرگترین کمک طرح جمع‌آوری شبانه پسماندهای شهری اجرای طرح ترافیک شهری و کاهش ترافیک است.

وی با اشاره به آلودگی بصری حاصل از وجود باکس‌های زباله، گفت: به منظور کاهش آلودگی بصری شهر، به خصوص در هسته مرکزی آن و همچنین کاهش زباله‌گردی که منشأ بزه‌های اجتماعی است، نیازمند حذف باکس‌های زباله هستیم.

سرپرست معاونت محیط زیست و خدمات شهری شهرداری تبریز اضافه کرد: در مرحله نخست، این طرح در مناطق زعفرانیه و رشدیه و در تمام سطح منطقه هشتم تبریز، اجرایی می‌شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا