اخبار استان ها

آماده‌باش کامل نیروهای آتش‌نشانی در روز طبیعت

شهرام مؤمنی در گفتگویی، اظهار کرد: در روز طبیعت، به منظور جلوگیری از آتش‌سوزی و حوادث مختلف، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با تمام نیروهای عملیاتی و ۸۰ دستگاه خودروی اطفای حریق در آماده‌باش کامل برای خدمات‌رسانی به شهروندان قرار دارد.

وی افزود: شهروندان و گردشگران در روز طبیعت، از رها کردن ته‌سیگار و روشن کردن آتش در جنگل‌ها، مراتع و علفزارها خودداری کنند و با توجه به سردی هوا، در صورت برپا کردن آتش برای گرم کردن خود و طبخ غذا، در پایان آن را به طور کامل خاموش و از گسترش حریق جلوگیری کنند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت خاطرنشان کرد: هر ساله در روز طبیعت به دلیل بی احتیاطی، شاهد آتش‌سوزی و گاز گرفتگی هموطنان در چادرهای مسافرتی هستیم؛ لذا به شهروندان و گردشگران توصیه می‌شود در داخل چادر، برای گرم کردن خود از گاز پیک‌نیکی استفاده نکنند.

مؤمنی تصریح کرد: امیدواریم شهروندان و مسافران در روز طبیعت با رعایت نکات ایمنی، در کنار خانواده روز بدون حادثه و خوب و خوشی را سپری کنند.

وی گفت: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری با ۳۸۰ نیرو و ۱۵ ایستگاه آتش‌نشانی که سه ایستگاه آن در نقطه مرکزی رشت واقع شده، از طریق سامانه ۱۳۵ به صورت ۲۴ ساعته و شبانه‌روزی آماده پاسخگویی و خدمات‌رسانی به شهروندان است.

به گزارش سرمایه گستران، شهر رشت مرکز استان گیلان ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که در طول شبانه‌روز این جمعیت به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا