اخبار استان ها

آمار بالای بیکاری در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی نشانه نبود مهارت لازم است

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کردستان و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان، سردار امان‌الله گشتاسبی شامگاه _شنبه هجدهم فروردین_ در دیدار با سرپرست اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با اشاره به آمار بالای بیکاری در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، اظهار کرد: آمار بالای بیکاری در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی حاکی از عدم مهارت و تخصص لازم این قشر از جامعه در راستای ورود به بازار کار است.

وی افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سپاه کردستان به نسبت تمامی پادگان‌های کشور منحصر به فرد است که با تعامل مناسب بین اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و سپاه شاهد تجهیز و راه‌اندازی کارگاه‌های مجهز، به روز و بهره جستن از مربیان توانمند و متخصص هستیم.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص آموزش نیروهای جوان در پادگان‌ها و توانمند کردن آنان در زمینه‌های مختلف مهارتی؛ آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را روشی مناسب در جهت تحقق خواسته‌های معظم‌له دانست.

ارائه آموزش‌های مهارتی به ۶٧٣ نفر از سربازان سپاه کردستان

سیدعلی علوی، سرپرست اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان نیز با اشاره به روند فعالیت در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: روند فعالیت در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و ادارات کل سطح کشور به چهار بخش مشاوره و هدایت شغلی، آموزش، سنجش و رهگیری اشتغال تقسیم‌بندی می‌شود که این اداره کل در نظر دارد با همکاری سپاه روند اجرایی در این چهار بخش را به صورت کامل در کردستان پیاده‌سازی کند.

وی افزود: با توجه به دغدغه مطرح شده توسط یگان‌های نظامی سطح استان مبنی بر عدم حمایت از سربازان تحت آموزش‌های مهارتی بعد از خدمت، با حمایت مسئولان استان در کارگروه اشتغال استان مصوب شد که تسهیلات اشتغال‌زایی به سربازانی که در طول مدت خدمت دوره ضرورت اقدام به فراگیری آموزش‌های مهارتی کرده‌اند، تسهیلات بدون بهره و یا کم بهره در راستای ایجاد اشتغال پایدار پرداخت شود.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان درصدد هستیم در کنار ارائه آموزش‌های مهارتی سخت، آموزش‌های مهارتی نرم را نیز که اعم از آموزش‌های مهارتی کارآفرینی و انگیزشی است با هدف ایجاد انگیزه و فراگیری راه ورود به بازار کار برای سربازان فراهم کرده تا پس از پایان خدمت مقدس سربازی مشکلی را برای جذب در بازار کار نداشته باشند.

علوی از ارائه آموزش‌های مهارتی به ۶٧٣ نفر از سربازان وظیفه سپاه بیت‌المقدس استان کردستان در سال گذشته خبر داد و افزود: در سال گذشته ٨٢ دوره آموزشی در قالب ٣۵ حرفه آموزشی ویژه سربازان سپاه استان برگزار شد.

علوی ابراز امیدواری کرد تا با همکاری و تعامل دو سویه شاهد گسترش آموزش‌های مهارتی در مجموعه حرفه آموزی حضرت رسول (ص) باشیم.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا