اخبار استان ها

اجرای عملیات بازسازی کارخانه تولید کمپوست شهرداری تبریز

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از آذربایجان شرقی، در پی خلع ید پیمانکار قبلی کارخانه تولید کمپوست شهرداری تبریز، تحویل مجموعه به سازمان مدیریت پسماند و توقف تولید در این مجموعه که موجب فرسودگی، تخریب کلی و تحمیل خسارت‌های زیان‌باری در طول چند سال به این مجموعه شده بود، عملیات اجرایی بهسازی و بازسازی ماشین‌آلات تولیدی کمپوست وارد فاز اجرایی شد.

حبیبه هراتی صبح امروز _یکشنبه دهم تیر_ در جمع خبرنگاران در خصوص اجرای این طرح اظهار کرد: بهسازی و بازسازی کارخانه کمپوست وارد فاز اجرایی و عملیاتی شده است و همزمان با تخلیه و انتقال پسماندهای غیرقابل تبدیل به مرکز دفن، برنامه بازسازی و بهسازی خطوط بازیافت و تولید کمپوست وارد فاز عملیاتی شد.

وی با اشاره به ضرورت کاهش حجم زباله با توجه به سیاست‌های کلان شهرداری، افزود: طرح بازسازی و ایجاد کارخانه تولید کمپوست شهرداری با هدف کاهش روزانه ۲۵۰ تا ۴۰۰ تن حجم زباله تولیدی و تفکیک، بازیافت و ایجاد چرخه ارزش پسماند صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تبریز ادامه داد: همزمان با بازسازی ماشین‌آلات تولیدی، عملیات عمرانی، محوطه‌سازی و کاشت فضای سبز، همچنین تکمیل خطوط تولیدی پیشرفت ۵۰ درصدی داشته است.

هراتی ابراز امیدواری کرد: با اتمام این طرح شاهد کاهش حجم قابل توجه پسماندهای تولیدی و ایجاد چرخه ارزشی و اقتصادی پسماند باشیم.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا