اخبار استان ها

اختصاص بیش از ۲ هزار قیر رایگان به شهرداری‌های سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از سیستان و بلوچستان و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی استان، عطاالله اکبری اظهار کرد: در سال گذشته دو هزار و ۵۷۰ تن قیر رایگان از سوی این اداره‌کل به شهرداری‌های ۱۰ شهر استان برای آسفالت معابر محلات مورد هدف بازآفرینی شهری اختصاص پیدا کرد که این میزان قیر به ارزش حدود ۲۰۰ میلیارد ریال و از محل اعتبارات شرکت ملی بازآفرینی شهری در قالب حواله به شهرداری‌های استان اختصاص پیدا کرد.

وی ادامه داد: این تخصیص در راستای بالا بردن شاخص‌های کالبدی در این محلات و ارتقای سطح زندگی ساکنان محله‌های مورد هدف استان برنامه‌ریزی شده است و شهرداری‌ها موظف هستند، سهمیه قیر را صرف معابر فاقد آسفالت کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: در صورتی که شهرداری‌ها همت کنند و بتوانند به موقع آماده‌سازی معابر را برای انجام آسفالت انجام دهند، این اداره‌کل نیز قیر مورد نیاز را از شرکت بازآفرینی شهری ایران جذب می‌کند و در اختیار شهرداری‌ها قرار خواهد داد.

اکبری تصریح کرد: دریافت قیر از شرکت بازآفرینی شهری ایران برای آسفالت معابر خاکی مربوط به محلات ناکارآمد شهری توسط شهرداری‌ها مستلزم تصویب شهر مورد نظر در کمیسیون ماده پنج در استان است، به این معنا که قیر در اختیار شهرداری‌هایی قرار می‌گیرد که شهر و محلات مورد نظر خود را در زمره تعهدات شرکت بازآفرینی شهری ایران قرار دهند و بتوانند مصوبه کمیسیون ماده پنج استان را دریافت کنند.

وی افزایش کیفیت زندگی و رشد سرمایه اجتماعی در محلات هدف را مهم‌ترین دستاورد آسفالت معابر مضمحل و خاکی برشمرد و گفت: با همت شهرداران در سال‌جاری نیز می‌توانیم آمار خوبی را ثبت کنیم و کیفیت زندگی را در محلات ناکارآمد شهری ارتقا ببخشیم.

به گزارش سرمایه گستران، در حال حاضر ۳۱۵ هزار نفر از جمعیت سیستان و بلوچستان در حوزه شهرستان‌های تحت پوشش این اداره کل در بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی ساکن هستند که از این تعداد بیشترین جمعیت به زاهدان اختصاص دارد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا