اخبار استان ها

ادارات قم روز دوشنبه تعطیل شدند

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از قم، بادهای شرقی و جنوبی از ابتدای هفته موجب پدیده گرد و غبار در شهر قم شده است که تشدید این پدیده و رسیدن شاخص کیفیت هوا به ۳۴۰ موجب تعطیلی ادارت در روز یکشنبه شد.

با این همه دیر اعلام شدن تعطیلی ادارت موجب بروز انتقاداتی شد که به دنبال برگزاری جلسه مدیریت بحران استانداری قم، اطلاعیه‌ای در تعطیلی ادارت شهر قم در روز دوشنبه صادر شد.

متن اطلاعیه ستاد مدیریت بحران استانداری قم با توجه به هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان در خصوص افزایش سرعت وزش باد و تقویت الگوی انتقال گرد و خاک به استان و کاهش دید افقی و کیفیت هوا، تشدید آلودگی هوا و افزایش شاخص آلودگی هوا در حد بسیار ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی به این شرح است:

«فردا (دوشنبه ۱۸ تیر) ادارات استان قم (به‌جز دستگاه‌های خدمات‌رسان و اداراتی که دارای نوبت کاری یا کشیک هستند) تعطیل اعلام می‌شود.

درخواست می‌شود اصناف و مدیران بخش خصوصی نیز با بیماران قلبی وریوی و گروه‌های حساس همکاری لازم را با کارکنان خود داشته باشند.

کلاس‌های کلیه مؤسسات و آموزشگاه‌ها شامل مراکز علمی آزاد، آموزشگاه‌های زبان، اعم از دولتی و غیردولتی و پایگاه‌های اوقات فراغت تابستانی، دوشنبه ۱۸ تیرماه تعطیل خواهد بود.

ضمن درخواست جهت کاهش تردد در فضای باز، نوشیدن مایعات و استفاده از ماسک، جهت کاهش اثرات گرد و خاک توصیه می‌شود.

متخصصان دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از تجهیزات و آمبولانس در میادین پُرتردد شهرها مستقر و نسبت به خدمات‌رسانی به شهروندان اقدام و توزیع ماسک در این میادین صورت پذیرد.

فعالیت تمامی معادن و کارگاه‌های عمرانیِ منشأ گرد و خاک تعطیل اعلام می‌شود و ادارات محیط زیست و صمت و شهرداری و بنیاد مسکن وراه و شهرسازی ملزم به نظارت بر این واحدها هستند.

هرگونه فعالیت ورزشی در فضاهای باز در سطح شهرها ممنوع و اداره کل ورزش و جوانان ملزم می‌باشد با اطلاع‌رسانی مناسب، تدابیر لازم را اتخاذ نماید.
امتحانات دانشگاه طبق برنامه‌ها برگزار خواهد شد.

تمامی مراکز درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت و اورژانس در آماده‌باش کامل قرار گیرند.»

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا