شهر و جامعهعناوین اخبار

ارتقا خلاقیت و سرزندگی در فضاهای شهر اصفهان

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، شهردار اصفهان در حاشیه شورای سازمان زیباسازی از تشکیل «ستاد پیرایش شهری» و «ستاد آذین‌بندی شهر» خبر داد و از شهروندان و همه نهادها خواست تا با همراهی و مشارکت خود مجموعه زیباسازی را در افزایش کیفیت عرصه‌های همگانی، اعتلای شخصیت بصری شهر و در نهایت بازآفرینی نشاط و آرامش یاری کنند.

مهدی جمالی‌نژاد اظهار کرد: خط‌ مشی اصلی و سیاست کلان شهرداری در حوزه زیباسازی برای گسترش نشاط و سرزندگی اجتماعی و فرهنگی، استفاده از همه ظرفیت‌های هنری،  پرهیز از فعالیت‌های پراکنده و خرد، اجرای طرح‌ها و فعالیت‌های فاخر با هدف انتقال مفاهیم به شهروندان، توجه به معماری ایرانی-‌ اسلامی، اجرای پروژه‌ها با حداکثر ماندگاری و کیفیت و همچنین هویت‌بخشی به ویژه در نقاط سرنوشت‌ساز و خاطره‌انگیز شهر است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۴ بیش از ۲۹۰ طرح و اثر در حوزه زیباسازی با بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال بودجه اجرا شده است، افزود: در سال ۹۵ این بودجه نزدیک به ۲۷۰ میلیارد ریال خواهد رسید.

شهردار اصفهان تصریح کرد: اولویت شهرداری برای اجرای پروژه‌های امسال به ترتیب بر روی نورپردازی، دیوارنگاره‌ها، مبلمان و نمادها خواهد بود.

وی بیان کرد: ایجاد محور صنایع دستی، طراحی و اجرای شهر مینیاتور، طراحی و ساخت ابرنماد ملی مذهبی و طراحی و ساخت موزه مبلمان شهری از پروژه‌های شاخصی است که به منظور معرفی صنایع آثار تاریخی استان، کشور و شهرهای خواهرخوانده در دستور کار سازمان زیباسازی قرار گرفته است.

جمالی‌نژاد از دو ابتکار عمل شهرداری با عنوان تشکیل «ستاد پیرایش شهری» و تشکیل «ستاد آذین‌بندی شهر» خبر داد و از شهروندان و همه نهادها خواست تا با همراهی و مشارکت خود مجموعه زیباسازی را در افزایش کیفیت عرصه‌های همگانی، اعتلای شخصیت بصری شهر و در نهایت بازآفرینی نشاط و آرامش یاری کنند.

گفتنی است در شورای سازمان زیباسازی با توجه به اینکه بیشترین رضایت مردم از نمادها و سپس از دیوارنگاره‌ها و نورپردازی‌ها بوده، بر اساس هدف راهبردی «ارتقاء خلاقیت و سرزندگی در فضاهای شهری» در برنامه «اصفهان ۱۴۰۰»، راهکارهای خلاقانه و نوآورانه‌ ایجاد شادابی و نشاط‌آفرینی در شهر از مأموریت‌های اصلی سازمان زیباسازی در سال‌های آینده تعریف شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا