اقتصادی

افتتاح تقاطع غیرهم‌سطح زنگی به هلشی در سالروز فتح خرمشهر

مهرداد آهکی در گفتگویی اظهار کرد: در دهه فجر تعداد ۱,۷۴۱ واحد مسکونی باقی مانده از پروژه مسکن مهر تکمیل و تحویل متقاضیان شده که بیش از هزار واحد آن در شهر کرمانشاه است.

وی اضافه کرد: تونل گردنه سیاه طایر (طاهر) حد فاصل شهرستان‌های جوانرود به ثلاث باباجانی در منطقه اورامانات استان کرمانشاه که مدت‌ها به دلیل مشکلات مالی تعطیل بود با پیگیری و رایزنی‌های فراوان و اخذ اعتبارات از وزارت راه و شهرسازی و دریافت وام بانکی از محل ماده ۵۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و با پرداخت بخش اعظم مطالبات پیمانکار پروژه مجدد فعال شد و هم اکنون با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی امیدواریم در اواخر نیمه اول سال جاری به بهره برداری برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: طول تونل سیاه طاهر ۱,۰۸۰ متر است که یک و نیم کیلومتر گردنه‌ای بسیار حساس که دارای ۳۲ قوس خطرناک افقی و شش عدد قوس قائم می‌باشد و ترکیب آن مقطع بسیار پر خطری را ایجاد کرده است را از مسیر حذف یا به عبارتی جمعاً دو و نیم کیلومتر مقطع پر خطر را با تکمیل و بهره‌برداری از این تونل حذف خواهیم کرد و مسیر تردد خودروها ایمن می‌شود.

آهکی گفت: با هدف ایمن سازی مسیر زوار عتبات عالیات و اربعین حسینی اقدام به ساخت تقاطع غیر همسطح حبیوند و مسیر یک و نیم کیلومتری جایگزین مقطع خطرناک واریانت به حبیوند در نزدیکی سرپل ذهاب نمودیم که این دو مقطع در ایمن سازی مسیر تردد زوار عتبات عالیات و اربعین حسینی بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

وی افزود: جهت ایمن سازی و تسهیل در تردد خودروها تقاطع غیر هم‌سطح زنگی _ هلشی در محور کرمانشاه به هلشی در سالروز فتح خرمشهر افتتاح و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

سرمایه گستران

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا