اقتصاد کلان

افزایش مشکلات شرکت‌های اروپایی برای کسب درآمد در چین

– اخبار اقتصادی –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از یورونیوز، بر اساس نظرسنجی جدید اتاق بازرگانی اتحادیه اروپا در چین، شرکت‌های اروپایی به دلیل کندی رشد اقتصاد این کشور و افزایش فشارهای ناشی از تولید مازاد، کسب درآمد را دشوارتر توصیف می‌کنند.

این نظرسنجی سالانه که بیش از ۵۰۰ شرکت اروپایی در آن شرکت کرده‌اند، نشان می‌دهد که چین فعالانه به دنبال سرمایه‌گذاری خارجی برای تقویت رشد کند خود بوده است، اما این کندی برنامه شرکت‌ها برای رشد کسب‌وکارشان را در دومین اقتصاد بزرگ جهان مختل کرده است.

کندی اقتصاد اکنون نگرانی اصلی پاسخ دهندگان به نظرسنجی اتاق بازرگانی اتحادیه اروپا در چین است که روز جمعه منتشر شد.

برنامه دولت بایدن برای اعمال تعرفه‌های جدید بر واردات چینحجم تجارت چین و روسیه در ۴ ماه به حدود ۷۷ میلیارد دلار رسیدنگرانی آمریکا از تبعات اقتصادی حمله چین به تایوان

چین همچنان به عنوان محل امنی برای سرمایه گذاری در میان دیگر کشورها از رتبه بالایی برخوردار است، اما سهم شرکت‌هایی که در نظر دارند فعالیت‌های خود را در این کشور گسترش دهند در سال جاری به ۴۲ درصد کاهش یافته است که کمترین میزان ثبت شده تاکنون محسوب می‌شود.

این اتاق بازرگانی در نظرسنجی “اعتماد تجاری” خود گفت: چشم‌انداز کنونی کسب‌وکار در بدبینانه‌ترین حالت خود قرار دارد و انتظارات شرکت‌ها برای رشد و سودآوری و نگرانی‌ها در مورد رقابت تشدید شده است.

این نگرانی‌های اقتصادی در حالی مطرح می‌شود که مدت‌هاست انتقادات شرکت‌های اروپایی در مورد مقررات و اقداماتی که به گفته آنها به نفع رقبای چینی هستند و یا باعث ایجاد بلاتکلیفی برای کسب و کارها و کارمندان آنها می شود، وجود دارد.

بر اساس این گزارش، دیگر نهادهای خارجی در چین از جمله اتاق بازرگانی آمریکا نگرانی های مشابهی را ابراز کرده‌اند.

ینس اسکلوند، رئیس اتاق اروپا، طی اظهاراتی هشدار داد که این مسائل قدیمی‌تر اکنون با اقتصاد ضعیف‌تر چین و کاهش اعتماد کسب‌وکارها ترکیب شده است.

منبع خبر : ایران اکونا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا