اخبار استان ها

انجام ۱۸ زایمان موفق از زوج‌های نابارور در کردستان با روش‌های کمک باروری

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کردستان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، عطاالله حیدری اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در مرکز درمان ناباروری بیمارستان بعثت سنندج، آرزوی مادر شدن برای بسیاری از زنان محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه این مرکز با ارائه خدمات تخصصی و به روز به زوج‌های نابارور کمک می‌کند تا طعم شیرین فرزندآوری را بچشند، افزود: در این مرکز از روش‌های مختلف و پیشرفته‌ای مانند IUI تحریک تخمک گذاری با دارو و ICSI برای درمان ناباروری استفاده می‌شود.

رئیس بیمارستان بعثت سنندج با اشاره به اینکه، روش ICSI بیشتر در موارد عدم تخمک‌گذاری، پایین بودن کیفیت تخمک، پایین بودن تعداد و کیفیت اسپرم، انسداد لوله‌های رحم و آندومتریوز استفاده می‌شود، گفت: سال گذشته؛ ۱۸ زایمان موفق با روش‌های کمک باروری در کلینیک درمان ناباروری بیمارستان به ثبت رسیده است.

حیدری با بیان اینکه سال گذشته ۳۳۷۵ نفر به کلینیک درمان ناباروری بیمارستان بعثت سنندج مراجعه کرده‌اند، افزود: از ۱۵۱ مورد انتقال، ۲۳ مورد مثبت و از تعداد ۸۸ مورد IuI انجام شده ۱۵ مورد مثبت گزارش شده که در نتیجه ۱۸ مورد منجر به زایمان شده است.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۸۹ نفر به کلینیک درمان ناباروری بیمارستان بعثت سنندج مراجعه کرده‌اند که برای ۲۶ مورد ICSI و ۳۷ مورد انتقال و ۹ مورد اهدای جنین انجام گرفته که در نتیجه هشت مورد منجر به بارداری شده است.

رئیس بیمارستان بعثت سنندج ادامه داد: امید برای مادر شدن در این کلینیک به زوج‌هایی که با وجود روش‌های دیگر، باردار نشده‌اند نیز تعلق دارد که سال گذشته ۲۰ مورد اهدای جنین انجام شده که شش مورد منجر به تولد نوازد زنده شده است.

حیدری خاطرنشان کرد: خبر خوب دیگر برای زوج‌های نابارور این است که در کلینیک درمان ناباروری بیمارستان بعثت سنندج ۹۰ درصد هزینه‌های درمانی به صورت حمایتی و ۱۰ درصد توسط بیمار پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: زنان زیر ۳۵ سال بعد از یک سال و زنان بالای ۳۵ سال بعد از شش ماه که اقدام به بارداری کرده‌اند، اما نتیجه‌ای نگرفتند می‌توانند برای درمان مراجعه کنند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا