اخبار استان ها

انجام ۷ عملیات مردم یاری پایگاه هوانیروز کرمانشاه طی هفته گذشته

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کرمانشاه، سرهنگ خلبان برزو فرجی عصرامروز _ یکشنبه هفدهم تیر _ در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طی هفته گذشته با انجام چند پرواز امدادی توانستند در کمترین زمان ممکن مصدومانی را از استان‌های کرمانشاه و همدان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این استان‌ها منتقل کنند.

وی افزود: هفته گذشته در پی درخواست استانداری کرمانشاه برای جابجایی صندوق‌های رأی و مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان‌های هرسین، ماهیدشت و پاوه در استان کرمانشاه و شهرستان‌های رزن و کبودرآهنگ در استان همدان خلبانان این پایگاه با انجام هفت پرواز مأموریت‌های خود را به انجام رساند.

فرمانده پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه تصریح کرد: این پایگاه طی عملیات مردم یاری با بالگرد در این مناطق توانستند به پنج نفر از هموطنان به دلیل شکستگی لگن، مادر باردار، تصادفی شدید، سوختگی و سکته قلبی که نیاز فوری به مراقبت‌های ویژه داشتند، در کمترین زمان به بیمارستان‌های کرمانشاه و همدان منتقل کنند.

برزو فرجی با اشاره به تفاهم‌نامه این پایگاه با وزارت بهداشت، عنوان کرد: بالگردهای اورژانس هوایی پایگاه هوانیروز کرمانشاه وظیفه انتقال مصدومان و بیماران بدحال در مناطق دور افتاده و صعب‌العبور را به مراکز درمانی بر عهده دارد.

وی تاکید کرد: اورژانس هوایی این پایگاه مجهز به تیم پزشکی اورژانس، دستگاه کمک تنفسی، دستگاه شوک و احیا و جعبه کمک‌های اولیه است.

فرمانده پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه گفت: اورژانس هوایی مستقر در استان‌های همدان، لرستان، کردستان و کرمانشاه تحت فرماندهی پایگاه هوانیروز کرمانشاه قرار دارد و در مواقع ضروری بیماران و مصدومان را به مراکز درمانی منتقل می‌کند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا