تکنولوژی

ایران فروردین ماه ۱۴۰۲ بیش از ۴۴۰ بار لرزید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در فروردین‌ماه ۱۴۰۲ تعداد ۴۴۳ زمین‌لرزه را ثبت کردند.

این زمین‌لرزه‌ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ‌داده و توسط شبکه‌های لرزه‌نگاری ثبت و تعیین محل شده‌اند. در فروردین‌ماه ۱۴۰۲ تعداد ۱۷ زمین‌لرزه با بزرگی بیش از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه‌نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ‌ترین آن‌ها در روز جمعه ۴ فروردین‌ماه ساعت ۶:۴۶ در نزدیکی خوی در آذربایجان‌غربی با بزرگی ۵.۶ در مقیاس امواج زمین رخ داده‌است.

از لحاظ آماری ۳۵۸ زمین‌لرزه با بزرگی کوچک‌تر ۳، تعداد ۶۸ زمین‌لرزه با بزرگی بین ۳و۴، تعداد ۱۴ زمین‌لرزه با بزرگی بین ۴ و ۵ و تعداد ۳ زمین‌لرزه با بزرگی بین ۵ و۶ بوده‌است. استان آذربایجان‌غربی با ۱۰۴ زمین‌لرزه ثبت شده دستگاهی بالاترین آمار زمین‌لرزه ثبت شده در فروردین‌ماه ۱۴۰۲ را به خود اختصاص داده‌است و پس از آن استان‌های خراسان‌رضوی و فارس به ترتیب با ۴۶ و ۴۴ زمین‌لرزه قرار دارند.

مرکز لرزه‌نگاری کشوری در فروردین‌ماه امسال ۲ زمین‌لرزه در استان تهران ثبت کرده‌است که بزرگترین آن‌ها با بزرگی ۲.۱ در مقیاس امواج درونی زمین در لواسان بوده‌است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا