اقتصادی

بازگشت ۲ هزار میلیارد تومان عوارض آلایندگی‌ها به خوزستان از فردا

به گزارش سرمایه گستران، سیداحسان خاندوزی درباره بازگشت عوارض آلایندگی‌های نفتی و غیرنفتی به استان خوزستان اظهار کرد: بازگشت عوارض آلایندگی به استان جزو تکالیف شرکت‌های آلاینده و از حقوق مردم منطقه به شمار می‌آید و در سال‌های گذشته هم در قوانین وجود داشت اما به شکل ناقص اجرا می‌شد.

وی ادامه داد: با توجه به اصرار و پافشاری جناب آقای رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه ما باید به شکل کامل تمام حقوق مردم منطقه را استیفا کنیم با همکاری خوبی که سازمان امور مالیاتی در این زمینه داشتند موفق شدیم که در سال گذشته بیش از ۵ هزار میلیارد تومان از عوارض آلایندگی عقب افتاده سنوات گذشته متعلق به حدود ۱۰ سال گذشته را وصول کنیم و در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان خوزستان قرار دادیم.

وزیر اقتصاد گفت: پس از تلاش‌های جدیدی که همکاران انجام دادند دو هزار میلیارد تومان جدید از عوارض آلایندگی که حق مردم منطقه بوده و باید صرف نارسایی‌های اجتماعی و مردم منطقه می‌شد اما از طرف شرکت‌های آلاینده پرداخت نمی‌شد از فردا صبح به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز خواهد شد.

خاندوزی اظهار کرد: با توجه به اینکه هنوز مبلغی از عوارض آلایندگی به استان خوزستان باقیمانده تا پایان امسال هم وصول و بازگشت این عوارض، مشابه این خبر خوب را برای شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان به همراه داشته باشد.

وی یادآور شد: امیدواریم حدود پنج هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان معوقات وصولی و پرداخت شده در سال گذشته، در کنار دو هزار میلیارد تومانی که از فردا به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز خواهد شد، این مبالغ صرف امور عمرانی و سرمایه‌گذاری شود.

وزیر اقتصاد افزود: متأسفانه در سنوات گذشته برنامه‌ریزی توسعه خوبی وجود نداشت و صرف هزینه‌های جاری می‌شد اما با ترتیباتی که از سوی دولت در نظر گرفته شده و همکاری استاندار بیش از ۷۰ درصد این مبلغ به حساب پروژه‌های سرمایه‌گذاری شهر و روستاها اختصاص پیدا کند و صرف حقوق دستمزد نشود.

سرمایه گستران

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا