مسکن و عمران

برقراری ۲۱هزار پرواز نوروزی در امنیت کامل – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد محمدی‌بخش معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص اقدامات نوروزی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: برنامه‌های نوروزی از دی‌ماه آغاز شد، همچنین هماهنگی‌ها و اقدامات لازم جهت تعمیر و بررسی هواپیماها و رفع گلوگاه‌های هواپیما صورت گرفت.

محمدی‌بخش افزود: تلاش شد در این ایام حداکثر ناوگان سرخط شود که در این راستا اسفندماه ۱۴۰۱ بیشترین هواپیما سرخط شد و نتیجه آن برقراری ۲۱ هزار پرواز و جابجایی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزارنفر مسافر در بازه زمانی ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ بود.

وی خاطر نشان کرد: در ایام نوروز میانگین تأخیرات به ۱۹ دقیقه رسید و ۸۳ درصد پروازها به موقع انجام شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: مرکز مدیریت کنترل پروازهای نوروزی در سازمان هواپیمایی تشکیل شد که عوامل فرودگاه امام خمینی (ره)، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، همه شرکت‌های هواپیمایی، نمایندگان پلیس و سپاه و شرکت‌های هندلینگ از ۶ صبح تا ۱۲ شب مستقر شدند و نظارت، کنترل، پایش، و رفع گلوگاه‌هایی که حین پروازهای نوروزی به وقوع می‌پیوندد، صورت گرفت.

به گفته محمدی‌بخش علی‌رغم شرایط آب‌وهوایی با حضور میدانی مدیران شرکت‌های هواپیمایی در مجموعه، تمامی پروازهای نوروزی با امنیت بالا و در ایمنی کامل انجام شد.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا