اخبار استان ها

برنامه‌های اجلاسیه شهدای ارتش کهگیلویه و بویراحمد تشریح شد

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کهگیلویه و بویراحمد، بهادر افشاری، عصر امروز، _شنبه، نوزدهم فروردین_ در اجلاسیه شهدای ارتش کهکیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: تعداد زیادی از فرزندان استان کهگیلویه و بویراحمد در این تیپ به کشور خود خدمت کردند.

وی با بیان اینکه تیپ ۳۷ زرهی اولین شهید خود را دو ماه قبل از دفاع مقدس تقدیم کرده بود، افزود: این تیپ دو بار از بین رفته بود که بازسازی شد و خوشبختانه یکی از واحدهای خوب ارتش به شمار می‌رود.

فرمانده تیپ ۳۷ زرهی ارتش فارس با بیان اینکه افتخار داریم اجلاسیه شهدای ارتش استان کهکیلویه و بویراحمد را در روز ششم، اردیبهشت در گچساران برگزار کنیم گفت: کهگیلویه و بویراحمد تعداد ۲۰۸ شهید ارتش دارد که به مقام شامخ آنها درود می‌فرستیم و اجلاسیه شهدای استان را با همکاری همه دستگاه‌های استانی برگزار می‌کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌های تیپ ۳۷ زرهی در خصوص اجلاسیه شهدای ارتش، تصریح کرد: حضور فرماندهان ارتش در مراکز آموزشی و دانشگاهی یکی از این برنامه‌ها است.

افشاری خاطرنشان کرد: تولیدات ما توسط سازمان عقیدتی سیاسی در اختیار صدا و سیما قرار گرفته و همچنین تمثال و زندگی‌نامه شهدای استان در اختیار کنگره قرار داده شده‌است.

وی افزود: در طول اجلاسیه فرماندهان در برنامه هم‌سنگر حاضر می‌شوند و به تبیین جهاد و دفاع مقدس می‌پردازند همچنین تعدادی از فرماندهان ارتش در سخنرانی خطبه‌های پیش از جمعه شرکت می‌کنند.

فرمانده تیپ ۳۷ زرهی ارتش فارس با اشاره به برگزاری نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای ارتش، گفت: یک تیم پزشکی جهادی ارتش در تعدادی از روستاهای گچساران اعزام می‌شوند، تیم روانشناسی و روان‌پزشکی ما در مناطق محروم گچساران حضور پیدا می‌کنند، همچنین منزل مسکونی یکی از جانبازان ارتش را بازسازی می‌شود.

وی تصریح کرد: با همکاری سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در محل برگزاری اجلاسیه شهدای ارتش بیمارستان صحرایی برپا می‌کنیم که در این بیمارستان به خانواده‌های ایثارگران خدمات رایگان پزشکی ارائه می‌شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا