اخبار استان ها

برگزاری مرحله استانی مسابقات ورزشی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در کردستان

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کردستان و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، طالب محمدی اظهار کرد: مرحله استانی این مسابقات در رشته‌های فوتسال، آمادگی جسمانی و دوومیدانی با شرکت ۸۵ نفر از دانش‌آموزان با نیاز ویژه دختر و پسر برگزیده دوره‌های تحصیلی متوسطه دوره اول پیش حرفه‌ای و کار دانش خاص دوره دوم برگزار می‌شود.

وی افزود: مسابقات ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه استان برای دانش آموزان دارای آسیب شنوایی، نیاز ویژه ذهنی و سندروم داون در رشته‌های فوتسال، آمادگی جسمانی و دوومیدانی از تاریخ ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت جاری به میزبانی شهرستان مریوان برگزار می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان خاطرنشان کرد: تیم‌های ورزشی مدارس توکل ونوآوران (سنندج)، ادیب و ستاره (مریوان)، شفاء (قروه)، تربیت (بانه)، سپیده (بیجار)، شهید رجایی (سقز)، احیا (دهگلان) و بعثت (کامیاران) در این رقابت‌ها حضور دارند.

محمدی با مهم برشمردن ضرورت توجه به فعالیت بدنی و اجرای برنامه‌های پیشگیری از کم‌تحرکی دانش‌آموزان با نیاز ویژه، تصریح کرد: از این تعداد شرکت کننده ۱۵ نفر دختر و ۷۰ نفر پسر هستند که از ۱۰ مدرسه و هنرستان استثنایی از هشت شهرستان برای شرکت در این مسابقات برگزیده شده‌اند.

وی با بیان اینکه در هدف‌های کلان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش افزایش مشارکت و اثربخشی همگانی به ویژه خانواده در تعالی نظام تعلیم و تربیت رسمی و عمومی مورد توجه جدی است، گفت: تربیت بدنی در تمام دوره‌های تحصیلی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه با فراهم آوردن زمینه سلامت دانش آموزان مورد توجه است.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان با تاکید بر تأثیر ورزش بر روحیه و یادگیری دانش‌آموزان با نیازهای ویژه افزود: ورزش علاوه بر ایجاد شور و نشاط، کاهش آثار سو جسمانی و روانی ناشی از معلولیت به آنها کمک می‌کند که مهارت‌های زندگی را یاد گرفته به سطح جامعه بیایند و توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارند.

محمدی با بیان اینکه برنامه مناسب فعالیت بدنی به دانش آموزان با نیازهای فرصت خواهد داد از لحاظ بدنی، مهارتی و روانی تربیت شده و یک زندگی فعال و سالم هنگام ورود به بزرگسالی داشته باشند؛ تصریح کرد: ورزش، بخش سازنده در برنامه‌های آموزشی مدارس با نیازهای ویژه می‌باشد و روشی برای تأمین سلامتی، نشاط و تعادل هیجانی و تربیت اجتماعی آنان است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا