اخبار استان ها

بزرگ‌ترین عملیات بهاری شهرداری تهران در نوروز ۱۴۰۲

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، رضا صیادی با اشاره به اجرای طرح بهارجان‌ها اظهار کرد: در این طرح ظرفیت‌های فرهنگی و هنرهای شهری، آذین‌بندی، نورآرایی، بهسازی و پیرایش محیطی به کار گرفته شده است.

وی هم‌زمانی ماه مبارک رمضان و عید نوروز را ویژگی طرح بهارجان‌ها دانست و افزود؛ در تهیه و تولید طرح‌ها، نقش‌ها و پیام‌ها سعی شد تا تلفیق شاخصه‌ها و نمادهای این دو مناسبت اجرایی شود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت؛ در رویداد بهارستان امسال به عنوان بزرگ‌ترین رویداد هنرهای شهری کشور هزار هنرمند از سراسر کشور مشارکت داشته‌اند که به ساخت و نصب ۳۰۰ المان حجمی نوروزی و متناسب با ماه رمضان، ۱۰۰ نقاشی دیواری و خلق آثار و اتفاق‌های هنری دیگر منتهی شده است.

صیادی برگزاری رویداد تخم‌مرغ‌های نوروزی، اجرا و نصب المان‌های عمو نوروز، هفت‌سین و نقاشی‌های خلاق و دیوار نگاره‌های فاخر در کنار رویداد درختستان را از جمله برنامه‌هایی عنوان کرد که با استقبال شهروندان و گردشگران نوروزی همراه بوده است.

وی در خصوص فعالیت‌های انجام شده متناسب با ماه رمضان نیز گفت؛ با ساخت و نصب ۱۰۰ المان حجمی ماه مزین به اسماً الحسنی و نورآرایی و نورپردازی، چهره شهر آماده ضیافت الهی شده است.

به گفته صیادی نقاشی نوروزی ایستگاه‌ها و اتوبوس‌های نوروزی از برنامه‌های بهارستان ۱۴۰۲ بوده که با مشارکت دانشجویان هنر انجام شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران یادآور شد؛ برگزاری جشن نور تهران زیبا از نیمه شعبان تا عیدفطر به عنوان بزرگترین جشن نور کشور و اجرای ۲۰ کیلومتر نورآرایی با ریسه‌های ماه و فانوس در خیابان ولیعصر از جمله فعالیت‌های سازمان در حوزه نورآرایی شهری بوده است.

صیادی به اجرای سقف نوری خورشید عالم تاب در میدان ولیعصر اشاره و گفت؛ علاوه بر این پروژه ۱۰ هزار متر مربعی، صدها المان و ۲۲ تونل نوری در مناطق مختلف شهر تهران و تونل نوری هفت رنگ نیز در خیابان مجاهدین اسلام اجرا شده است.

بهسازی و نوسازی پل‌های عابرپیاده مکانیزه و رنگ آمیزی جداول، دیوارها و جداره‌های شهری از جمله فعالیت‌های سازمان زیباسازی شهر تهران در طرح بهارجان‌ها بوده است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا