اخبار استان هااصفهانحوادثحوادث پلیس

بسته اخبار پلیسی و حوادث روز استان اصفهان ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

 سرهنگ”مهدی سبحانی فر”در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پلیس بیان داشت: در پی اعلام اخبار مینی بر وجود یک دستگاه موتور سیکلت سنگین قاچاق در تعمیرگاهی واقع در شهر اصفهان بلافاصله مراتب در دستور کار  پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: در این خصوص مأموران  پس از شناسایی محل و بررسی صحت و سقم موضوع  ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به این تعمیرگاه اعزام و در بازرسی انجام شده موفق شدند یک دستگاه موتور سیکلت ۱۰۰۰cc  قاچاق که فاقد  هرگونه مدارک قانونی و معتبر گمرکی بود را کشف کنند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان ارزش موتور سیکلت قاچاق مکشوفه را ۱۰ میلیارد ریال اعلام و گفت: در این رابطه یک متهم شناسایی که پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شد.

۵۰ میلیارد لوازم خودرو مسروقه در مخفیگاه سارقان

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از دستگیری ۱۹ سارق و مالخر و کشف ۵۰ میلیارد ریال لوازم خودرو و داخل خودرو مسروقه در عملیات مأموران این فرماندهی خبرداد.

سرهنگ”حسین بساطی” در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پلیس بیان داشت : در راستای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و برخورد با سارقان و مالخران، مأموران پایگاه تجسس شهرستان اصفهان با اقدامات هوشمندانه و تلاش شبانه روزی موفق به شناسایی و دستگیری ۱۱ سارق قطعات و محتویات داخل خودرو و  ۸ مالخر اموال مسروقه شدند.

وی افزود: در بازرسی از مخفیگاه این متهمان بیش از ۵۰۰ قطعه انواع قطعات خودرو شامل سیستم های صوتی، ضبط، باند و همچنین محتویات داخل خودرو به ارزش بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان با اشاره به این که بیشتر فعالیت این سارقان در محدوده های شمال و جنوب شهر اصفهان و در حاشیه رودخانه زاینده رود  بوده از شهروندانی که از سال ۱۴۰۱ تا کنون قطعات و لوازم داخل خودرو های آن ها مورد سرقت واقع شده خواست برای شناسایی اموال خود به پایگاه تجسس شهرستان اصفهان واقع در خیابان لاله جنوبی .مقابل پارک لاله مراجعه کنند.

خودروی حامل کالای قاچاق درشهرضا”متوقف شد

گروه استان ها_ اصفهان_معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان از توقیف یک دستگاه نیسان حامل ۵ میلیارد ریال غذا و شامپوی قاچاق مخصوص حیوانات در شهرضا خبر داد.

سرهنگ ” مهرداد فراشی ” در گفت و گو با  خبرنگار خبرگزاری پلیس بیان داشت: در راستای طرح مقابله با قاچاق کالا و ارز، مأموران مستقر در ایستگاه ایست و  بازرسی شهید امامی شهرستان شهرضا حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه وانت نیسان  مشکوک و جهت بررسی آن را متوقف کردند.

وی افزود: در این خصوص مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به بازرسی از این خودرو پرداخته و موفق شدند مقدار ۳۷۰ کیلو غذای سگ و ۳۴۰ عدد شامپوی حیوانات خارجی فاقد هرگونه مدارک قانونی و معتبر گمرکی که  به صورت قاچاق تهیه شده بود را کشف کنند.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان اصفهان  ارزش محموله قاچاق مکشوفه را ۵ میلیارد ریال اعلام و گفت: در این رابطه راننده متخلف خودرو  ضمن تشکیل پرونده  برای انجام اقدامات قانونی به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز تحویل داده شد.

بی احتیاطی راکب موتورسیکلت جان او را گرفت

گروه استان ها_اصفهان_رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان  بی احتیاطی و عدم توجه به جلو  را عامل فوت راکب موتور سیکلت در تصادف روز گذشته در خیابان قائمیه اصفهان عنوان کرد.

سرهنگ ” علی اصغر زارع” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پلیس بیان داشت: روز گذشته در پی اعلام به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تصادف منجر به فوت واقع در خیابان قائمیه اصفهان، بلافاصله ماموران این پلیس به همراه نیروهای امدادی  برای بررسی موضوع در محل حادثه حاضر شدند.

وی افزود:  در بررسی های انجام شده مشخص شد یک دستگاه موتور سیکلت با ۲ نفر راکب و ترک نشین حین حرکت،  با عقب یک دستگاه کامیونت که کنار خیابان متوقف بوده برخورد و متأسفانه در این سانحه راکب ۲۰ ساله موتور سیکلت فوت و ترک نشین آن مصدوم که توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل می شود.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان نداشتن کلاه ایمنی، بی احتیاطی و عدم توجه به جلو توسط راکب موتور سیکلت را عامل این سانحه ناگوار اعلام و خاطر نشان کرد:  از موتور سواران درخواست داریم توجه بیشتری به توصیه های پلیس و رعایت نکات ایمنی داشته و  با استفاده از کلاه ایمنی و رعایت قوانین و مقررات از بروز چنین حوادثی  پیشگیری کنند.

محموله قاچاق ۲ میلیاردی به مقصد نرسید

گروه استان ها-اصفهان- فرمانده انتظامی شهرستان فریدن از توقیف یک دستگاه خودور وانت نیسان حامل ۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در عملیات ماموران انتظامی این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ ” جواد افشاری ” در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پلیس بیان داشت: ماموران انتظامی شهرستان فریدن در راستای طرح مقابله با قاچاق کالا، حین کنترل خودروهای عبوری در یکی از محورهای مواصلاتی به یک دستگاه خودرو وانت نیسان مشکوک شده  و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی در ادامه گفت: ماموران انتظامی پس از هماهنگی قضائی در بازرسی از خودرو متوقف شده انواع لوازم خانگی از قبیل قابلمه، جارو برقی، لوازم بهداشتی و یک دستگاه ماینر که همگی قاچاق و فاقد مدارک  قانونی و معتبر بود را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان فریدن با بیان اینکه کارشناسان مربوطه ارزش کالای های قاچاق مکشوفه را ۲ میلیارد ریال ارزیابی کرده اند خاطر نشان کرد: در این رابطه فرد متخلف پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

اعتراف ۴ سارق به ۹ فقره سرقت منزل

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان از شناسایی و دستگیری ۴ سارق منزل با اعتراف به ۹ فقره سرقت در عملیات مأموران انتظامی این فرماندهی خبرداد.

سرهنگ ” علی اصغر محمدی ” در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پلیس بیان داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل در سطح شهرستان گلپایگان ، بررسی موضوع برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان این سرقت ها در دستور کار مأموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

وی در ادامه گفت: مأموران انتظامی کلانتری ۱۱  و پلیس آگاهی با انجام تحقیقات گسترده واقدامات هوشمندانه پلیسی موفق به شناسایی ۴ سارق سابقه دار در این زمینه شدند و پس از هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی متهمان را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان تصریح کرد: سارقان دستگیر شده در تحقیقات تکمیلی پلیس تا کنون به ۹ فقره سرقت منزل در سطح شهرستان اعتراف کردند.

سرهنگ محمدی با اشاره به دستگیری مالخر اموال مسروقه در عملیاتی دیگر خاطر نشان کرد: با کشف مقادیری اموال مسروقه از این باند سرقت، افراد دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند.

کشف ماینر های قاچاق از یک منزل مسکونی

گروه استان ها-اصفهان-فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف ۷ دستگاه تولید ارز دیجیتال قاچاق به ارزش ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از یک منزل مسکونی خبر داد.

سرهنگ ” حسین بساطی ” در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پلیس بیان داشت: با انجام اقدامات تخصصی و تحقیقات میدانی توسط ماموران انتظامی این فرماندهی مشخص شد شخصی به صورت غیر قانونی از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در یک منزل مسکونی استفاده می کند که بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس قرارگرفت.

وی در ادامه گفت: مأموران انتظامی پس از تحقیقات میدانی و ضمن هماهنگی‌ با مرجع قضائی به محل‌ مورد نظر اعزام و در بازرسی از محل مورد نظر موفق شدند تعداد ۷ دستگاه تولید ارز دیجیتال غیر مجاز را کشف کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان با بیان اینکه ارزش دستگاه های کشف شده ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است خاطر نشان کرد: فرد متخلف شناسایی و پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

توقیف کامیون حامل کالای قاچاق در” شهرضا “

گروه استان ها- اصفهان- فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا از توقیف یک دستگاه کامیون حامل انواع کالای خارجی قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در ایست و بازرسی شهید امامی خبر داد.

سرهنگ ” صادق کاظمزاد ” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پلیس بیان کرد: ماموران انتظامی مستقر در ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی فرماندهی انتظامی شهرستان شهرضا حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون مشکوک و برای بررسی بیشتر آن  را به پارکینگ ایستگاه منتقل کردند.

وی افزود: در بازرسی صورت گرفته از این کامیون، تعداد ۲۴ دستگاه انواع لوازم منزل و آشپزحانه شامل تلویزیون، یخچال، اسپیلت، مایکروفر، ماشین ظرفشویی و لباسشویی که فاقد هرگونه مدارک معتبر گمرکی بوده و به صورت قاچاق تهیه شده بودند، کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا با اشاره به اینکه ارزش محموله های کشف شده قاچاق ۱۰ میلیارد ریال اعلام شده است، تصریح کرد: در این رابطه راننده متخلف خودرو پس از تشکیل پروند برای انجام اقدامات قانونی به اداره تعزیرات حکومتی استان معرفی شد.

کشف ۷۳ رأس گوسفند قاچاق در ” شاهین شهر “

گروه استان ها- اصفهان-فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه گفت:  با هوشیاری مأموران انتظامی این فرماندهی ۷۳ رأس گوسفند قاچاق کشف و ۲ متهم دستگیر شدند .

سرهنگ “هادی کیانمهر” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پلیس اظهار داشت: مأموران انتظامی کلانتری ۱۴ لایبید بخش میمه این شهرستان با اشراف اطلاعاتی خود از بارگیری  تعدادی گوسفند در یک دستگاه کامیون برای قاچاق و انتقال آنها بدون مجوز از اداره دامپزشکی مطلع و برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

وی ادامه داد: مأموران انتظامی با حضور در محل بارگیری احشام با اظهارات ضد و نقیض راننده خودرو مواجه شده که در ادامه تعداد ۷۳ رأس گوشفند که افراد برای گمراه سازی مأموران از داخل کامیون در بیابان های اطراف رها کرده بودند، کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه با بیان این که کارشناسان مربوطه ارزش احشام مکشوفه را ۸ میلیارد ریال برآورد کرده اند، خاطرنشان کرد: در این رابطه ۲ متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضائی معرفی شدند.

کشف ۸ دستگاه وسیله نقلیه مسروقه در طرح امنیت محله محور

گروه استان‌ها-اصفهان-فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان ازاجرای طرح امنیت محله محور و دستگیری ۳۰ سارق و متهم متواری و کشف ۸ دستگاه انواع وسیله نقلیه مسروقه طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داد

سرهنگ ” حسین بساطی  ” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری  پلیس بیان داشت : مرحله دیگری از طرح امنیت محله محور با هدف دستگیری سارقان و کشف انواع وسیله نقلیه مسروقه در ۴۸ ساعت  گذشته در سطح حوزه استحفاظی شهرستان اصفهان به اجرا گذاشته شد

وی در ادامه گفت: در طی اجرای این طرح ۳۰ سارق  و متهم متواری شناسایی و در چند عملیات منسجم و هماهنگ دستگیر شدند که در نتیجه آن ۶ دستگاه خودرو مسروقه، ۲ دستگاه موتور سیکلت و یک دستگاه دوچرخه مسروقه نیز کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: افراد دستگیر شده با تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی لازم به مرجع قضائی تحویل داده شدند.

اجرای طرح آرامش در ” شهرضا “

گروه استان ها- اصفهان – فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا از دستگیری و جمع آوری ۲۱ نفرخرده فروش مواد مخدرو معتاد متجاهر در راستای اجرای طرح آرامش در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ ” صادق کاظمزاد ” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پلیس اظهار داشت: با برنامه ریزی صورت گرفته و با هدف کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، طرح آرامش به منظور دستگیری خرده فروشان مواد مخدر و جمع اوری معتادان متجاهر در سطح محلات هدف عملیاتی شد.

وی در ادامه افزود: در این راستا مأموران انتظامی با اقدامات میدانی گسترده و با شناسایی نقاط آلوده به مواد مخدر، به محل های تعیین شده اعزام و در چند عملیات دقیق و کاملا هماهنگ موفق به دستگیری و جمع آوری ۲۱ نفر خرده فروش مواد مخدر و معتاد متجاهر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا با اشاره به کشف مقادیری انواع مواد افیونی در این طرح خاطر نشان کرد: افراد دستگیر شده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل و معتادان جمع آوری شده نیز برای سپری کردن مراحل درمانی به مراکز بازپروری معرفی شدند.

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در ” فلاورجان “

گروه استان ها- اصفهان – فرمانده انتظامی شهرستان فلاورجان از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان خبر داد.وگفت : ۵۲ نفر معتاد متجاهر جمع آوری وبه مراکز ترک اعتیاد تحویل شدند.

سرهنگ ” مرتضی هادیان ” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پلیس اظهار داشت: در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر با همکاری کلانتری های هدف این فرماندهی  ضمن هماهنگی با مرجع قضائی و با هدف پیشگیری از گسترش کانون های جرم، طرح جمع آوری معتادان متجاهر را در سطح شهرستان اجرایی کردند.

وی در ادامه افزود: در این راستا مأموران انتظامی با اقدامات میدانی به محل های شناسایی شده و هدف در این طرح اعزام و در عملیات هایی جداگانه ۵۲ نفر معتاد متجاهر را جمع آوری و برای سپری کردن مراحل درمانی به مراکز بازپروری و ترک اعتیاد معرفی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان فلاورجان خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، از طریق تماس با فوریت های پلیسی ۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

 

 

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا