اخبار استان ها

بهبود پرداختی‌ها به تکنسین‌های اورژانس نیازمند حمایت نمایندگان مجلس

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از آذربایجان‌غربی، فاطمه محمدبیگی امروز _پنجشنبه بیست‌وهفتم اردیبهشت_ در بازدید از مراکز پیام، EOC و MCMC اورژانس آذربایجان‌غربی اظهار کرد: زیرساخت‌های واحدهای فرماندهی عملیات اورژانس آذربایجان‌غربی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و این استان از این حیث از مراکز نمونه کشور است.

وی افزود: با توجه به سفری که در گذشته به این استان داشته‌ام اورژانس آذربایجان‌غربی نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است که لازم است در این خصوص از مسئولین امر تشکر ویژه‌ای داشته باشم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه استان آذربایجان‌غربی، یکی از مرزهای شش‌گانه تردد زائرین اربعین حسینی (ع) در کشور است، گفت: اورژانس آذربایجان‌غربی با توجه به ارائه خدمات بهداشتی درمانی به زائرین ایرانی و خارجی اربعین در مرز تمرچین پیرانشهر، نیاز دوچندان به توسعه زیرساخت‌های خود دارد که در این راستا کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی توجه ویژه‌ای به اورژانس استان در خصوص تخصیص ردیف بودجه‌ای خواهد داشت.

محمدبیگی ادامه داد: شرایط کاری اورژانس به ویژه سخت است و این سازمان وظیفه خطیر و حیاتی امدادرسانی و ارائه خدمات درمانی به بیماران و مصدومین در شرایط عادی و بحران‌ها را دارد، بنابراین زحمات تکنیسین‌های اورژانس در کشور با هیچ نهادی قابل مقایسه نخواهد بود لذا امیدواریم با حمایت‌های نمایندگان مجلس وضعیت پرداختی‌ها را بهبود بخشیم.

وی تصریح کرد: کمبود نیروی انسانی در اورژانس در سطح کشور و به ویژه آذربایجان‌غربی از دیگر مسائل مهمی است که کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به طور ویژه از سازمان اداری و استخدامی پیگیر بوده و درصددیم تا بتوانیم بخشی از کمبود نیرو در این حوزه را در آزمون‌های استخدامی جبران کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در انتهای این بازدید از زحمات مسئولین، کارشناسان و کارکنان اورژانس آذربایجان غربی در ارائه خدمات درمانی اورژانس به مددجویان تقدیر و تشکر کرد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا